Hlášení městského rozhlasu 31. 5. - 1. 6. 2023

Přednáška Dr. Aleše Naňáka „Kamenosochařské dílny Holešovska (1850–1950)“ se uskuteční ve čtvrtek 1. června od 17 hodin ve studovně Městské knihovny Holešov. Vstupné je 50 Kč.

V sobotu 3. června se otevírá holešovské zámecké koupaliště. V červnu bude otevřeno ve všední dny od 12 do 18 hodin. O víkendech a každý den o prázdninách pak bude otevřeno od 10 do 19 hodin. Vstupné dospělí 90 Kč, ostatní 60 Kč, děti do 6 let mají vstup zdarma.

Tradiční Historické dny na hradě Kurovice se uskuteční v sobotu 3. a v neděli 4. června. Návštěvníky čeká řada vystoupení skupin historického šermu, mušketýrů z třicetileté války a rekonstrukcí historických bitev. Hrát budou skupiny Quanti minoris, Rabussa a Subulcus. Součástí bude soutěž šermířských choreografií Kurovický mortschlag. Bohaté občerstvení včetně dobových pokrmů zajištěno. Vstupné dospělí 100 Kč, děti 60 Kč.

Zájezd Vlastivědného kroužku Holešov „Česká Loira aneb zámky v okolí Orlice – Rychnov nad Kněžnou a Nový zámek Kostelec na Orlicí“ se uskuteční v sobotu 24. června. Odjezd je v 6 hodin ráno, návrat kolem 19.30 hodin. Cena (bez stravy a vstupného do památek) je 600 Kč. Přihlášky přijímá paní Irena Železná v Městské knihovně Holešov. Místo bude rezervováno až po zaplacení zájezdu.

Stomatologie Espero Dental Care přijímá nové pacienty pro zhotovení snímacích zubních náhrad plně hrazených ze zdravotního pojištění a dále registruje bezzubé pacienty pro potřeby oprav stávajících zubních náhrad v ordinacích v Otrokovicích, Kroměříži a Napajedlech. Objednat se můžete na telefonním čísle 606 905 106 každé úterý, středu a čtvrtek od 12.30 do 15 hodin.

Středisko volného času TYMY pořádá ozdravný pobyt u moře – dovolenou pro rodiny s dětmi i seniory v Chorvatsku na Makarské riviéře v Igrane v termínu od 18. do 26. srpna. Doprava autobusem. Cena činí 8 800 Kč. Více informací na webových stránkách TYMY centra.

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star