Holešovské mažoretky se kvalifikovaly na mistrovství ČR

V květnu již tradičně probíhají postupové soutěže v rámci Národního šampinátu Svazu mažoretek a twirlingu ČR. V pondělí 8. 5. 2023 se v Holešově konalo Kvalifikační kolo pro sóla, dua a tria klasické mažoretky. Tato akce byla pro holešovské mažoretky úspěšná jak pořadatelsky tak i svými výsledky. Do sportovní haly 1. ZŠ Holešov se sjela více než stovka dívek z 16 mažoretkových klubů, jejichž vedoucí osobně přivítal pan místostarosta Václav Hlobil. Soutěžení přihlíželo na 250 diváků. Odborná porota Svazu mažoretek ohodnotila přes 80 soutěžních choreografií. Nejpočetnější zastoupení měly právě domácí Baby a Mini Lentilky. Reprezentovalo nás 19 děvčat a všechny holešovské reprezentantky z výkonnostních tříd A a B získaly nominaci na červnové mistrovství ČR do Ronova nad Doubravou.

SÓLA:

  • Tereza Michalcová (děti C) – 1. místo, Mariana Konečná (děti C) – 2. místo
  • Karolína Podolová (minimažoretky) – 1. místo, Natálie Odehnalová (minimažoretky) – 2. místo
  • Karolína Klimková (děti B) – 1. místo, Emma Horáková (děti B) – 3. místo
  • Karolína Krumpolcová (junior mladší B) – 2. místo, Tereza Podolová (junior mladší B) – 4. místo

DUA:

  • Adriana Nedbalová + Zuzana Vrzalová (děti B) – 1. místo
  • Aneta Pisková + Lucie Tučková (děti B) – 2. místo
  • Hana Nevařilová + Tereza Podolová (junior mladší B) – 1. místo
  • Nikol Chudárková + Lucie Vlčková (junior mladší B) – 2. místo
  • Emily Kubálková + Romana Šeděnková – 1. místo
  • Zuzana Klanicová + Barbora Přikrylová – 2. místo

K hladké a pohodové organizaci soutěže přispěli svou pomocí nejstarší mažoretky Lentilky a také ochotní rodiče děvčat. Velké poděkování patří všem, kdo se zapojili do příprav a vytvořili tak pěknou soutěžní atmosféru a zázemí. Nádherné sladké dárky pro vítěze věnovala paní Beňová z firmy MIRIBEN a také město Holešov, které spolu se Zlínským krajem tuto akci finančně podpořili.

I velké formace měly svá základní soutěžní kola. Nejprve v sobotu 13. května v Hluku proběhlo Oblastní kolo skupin klasické mažoretky a o týden později 20. Května v Otrokovicích semifinále.

Baby Lentilky startovaly v nejmladší věkové kategorii minimažoretky a na obou kolech braly zlaté medaile a k nim postup na MČR (Mohelnice, 10. 6. 2023).

Mini Lentilky v dětech starších taktéž dvakrát zvítězily a s pochodovým defilé i pódiovou formací budou reprezentovat na finálovém kole šampionátu (MČR Poděbrady, 17. - 18. 6. 2023).

Gratuluji děvčatům ke krásným výkonům a děkuji týmu trenérek (Jolana Saibertová, Kateřina Svoboda, Nikola Podrazilová, Lucie Zapletalová, Veronika Hodonská, Denisa Zdráhalová) za vzornou přípravu svých svěřenkyň.

Mgr. Lenka Klepalová

Mažoretky Holešov

Foto: Arnošt Mrázek (Foto Ihned)

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star