Výsledky sezony 2015/2016 TJ Holešov, oddíl stolního tenisu

Předsedou oddílu stolního tenisu byl stále Libor Liška.
Mistrovská utkání i tréninky probíhaly po celou sezonu 2015/2016 v nové herně stolního tenisu v Pivovarské ulici č. p. 1419 (bývalá střední odborná škola). K 31. 12. 2016 měl celkem 73 členů, z toho bylo dospělých 39 (mužů 35, ženy 4) a mládeže 34 (chlapců 27, děvčat 7). Oproti předcházejícímu roku tedy přibyli 4 členové, a to dva mládežníci a dva dospělí.
Dne 26. července 2012 vznikl samostatný spolek s názvem TJ Holešov oddíl stolního tenisu, o. s. 1. září 2015 proběhla valná hromada, která změnila stanovy i název spolku. Nový název byl TJ Holešov oddíl stolního tenisu, z. s. Statutární orgán byl dvoučlenný. Předsedou byl Libor Liška (ročník 1969) a místopředsedou Petr Chvátal (ročník 1974). Oba z Holešova. Tříčlenná byla kontrolní komise: Petr Hasala (ročník 1982), Bronislav Klůj (ročník 1976) a Karel Posolda (ročník 1979), všichni opět z Holešova. Sídlo měl v ulici Palackého 1666 v Holešově.

Konečné výsledky jednotlivých družstev v sezoně 2015/16:
„A“ divize - 5. místo z 12
„B“ krajská soutěž II. třídy - 6. místo z 12
„C“ okresní přebor I. třídy - 7. místo z 12
„D“ okresní přebor I. třídy - 5. místo z 12
„E“ okresní přebor II. třídy - 4. místo z 6
„F“ okresní přebor II. třídy - 6. místo z 6
„Žáci A“ okresní žákovská liga – 1. místo z 6
„Žáci B“ okresní žákovská liga – 4. místo z 6

V kategorii dospělých reprezentovalo klub v dlouhodobých soutěžích celkem šest družstev. „A“ družstvo hrálo třetí rok nejvyšší krajskou soutěž, tedy divizi, a dokázalo v ní opět skončit v horní polovině tabulky, tentokrát na krásném pátém místě, tedy jen čtyři místa za postupem do III. ligy. „B“ družstvo hrálo jako druhý rok krajskou soutěž II. třídy a skončilo na šestém místě. „C“ družstvo hrálo čtvrtým rokem okresní přebor I. třídy a podařilo se mu umístit na pěkném sedmém místě. Teprve čtvrtým rokem existující „D“ družstvo hrálo druhý rok okresní přebor I. třídy a skončilo na velice pěkném pátém místě (tedy lépe než družstvo „C“). Třetím rokem existující „E“ družstvo hrálo nejnižší okresní soutěž, tedy okresní přebor II. třídy, a obsadilo celkově čtvrté místo. Druhým rokem existující „F“ družstvo hrálo také okresní přebor II. třídy a obsadilo šesté místo.

Žákovská družstva v dlouhodobých soutěžích byla jako i v minulých letech dvě. Obě hrála okresní žákovskou ligu. Soutěž probíhala systémem každý s každým doma a venku. Celkem tedy 10 utkání. Každé utkání se skládalo z 10 zápasů. Tyto zápasy tvořily jedna čtyřhra a devět dvouher. Minimální počet hráčů na každé utkání tedy byl tři. Hrálo se většinou v sobotu v 9:00 hod jednou za čtrnáct dní, a to v období od 2. listopadu 2015 do 12. března 2016.
Skvělého výsledku opět dosáhlo žákovské „A“ družstvo. Potřetí v řadě vyhrálo tuto dlouhodobou soutěž. Vítězství bylo o to těžší, že dlouholetý tahoun družstva David Stoklásek již v této sezoně patřil mezi dorostence, a tak nemohl žákovskou ligu hrát. Novými tahouny tedy byli, ještě v minulé sezoně dokonce nejmladší žáci, a to Michael Sigmund a Adam Hlobil. Michael Sigmund měl skvělou celkovou bilanci, ve čtyřhře zvítězil z devíti zápasů ve všech devíti a jeho bilance z dvouher byla 26 výher a jedna prohra. Adam Hlobil měl celkovou bilanci podobnou, ve čtyřhře 9 výher a jednu prohru, ve dvouhře 26 výher a 4 prohry. Aktivní bilanci měl ještě Matěj Půček, a to ve dvouhrách 9 vítězství a 7 proher. Družstvo za celou sezonu vyhrálo 8 utkání, jednou remizovalo a jednou prohrálo. Remíza byla s největším rivalem ze soutěže, tedy s Bystřicí pod Hostýnem, a to na jejich stolech. Jediná prohra byla nečekaně s družstvem holešovského béčka, jednalo se o jediné utkání, ve kterém nenastoupil nejlepší hráč Michael Sigmund.
„B“ družstvo získalo pěkné čtvrté místo v okresní žákovské lize. V sezoně 2014/2015 skončilo holešovské béčko až poslední, tedy šesté, a dokázalo pouze jednou zvítězit. V sezoně 2015/2016 již zvítězilo v 5 utkáních, jednou remizovalo a čtyřikrát prohrálo. Nejlepší hráčkou byla jednoznačně Leona Hlobílková, která ve dvouhrách dosáhla celkem 18 výher a 12 proher, ve čtyřhrách pak 8 výher a 2 proher. Téměř kladnou bilanci měla také Eva Ševčíková, která ve dvouhrách dosáhla 11 výher a 13 proher, čtyřhru absolvovala pouze jednu, a to vítěznou. Pěkné výsledky měl také Milan Severa, který ve dvouhrách 12krát zvítězil a 18x prohrál, ve čtyřhrách pak 7x zvítězil a 2x prohrál.
Mládežníci se také pravidelně zúčastňovali krajských bodovacích turnajů mládeže, které byly určeny pro nejlepší mladé stolní tenisty celého Zlínského kraje. Jednalo se o osm celodenních turnajů. Celkové výsledky přinesly velice hezké výsledky. V kategorii nejmladších žáků skončil Adam Hlobil na čtvrtém místě, Michael Sigmund na šestém místě, Milan Severa na 16. místě z 31 nejmladších žáků kraje. V kategorii mladších žáků skončil Adam Hlobil na 12. místě, Michael Sigmund na 17. místě, Milan Severa na 42. místě a Matěj Půček na 51. místě ze 73 žáků. V kategorii starších žákyň skončila Leona Hlobílková na sedmém místě a Eva Ševčíková na 17. místě ze 17 žákyň. V kategorii dorostenců skončil David Stoklásek na 8. místě ze 141 dorostenců a žáků.

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star