O keramickou popelnici

Holešov získal v kategorii obcí nad 10 tisíc obyvatel prvenství v nárůstu sběru starého elektra, kdy se městu podařilo vytřídit o 28 % odpadu více než v předchozím roce. Cenu na slavnostním ceremoniálu v zámku Lešná u Valašského Meziříčí převzali místostarosta města Ing. Pavel Karhan a Ing. Lenka Brezanská z Odboru životního prostředí v Holešově.

Tradiční krajské klání měst a obcí O keramickou popelnici organizoval už posedmnácté Zlínský kraj ve spolupráci s Autorizovanou obalovou společností EKO-KOM, a.s., a kolektivními systémy ASEKOL a Elektrowin v rámci aktivit zaměřených na podporu tříděného sběru odpadu v regionu.

Hlavním kritériem pro hodnocení v soutěži je takzvaná výtěžnost všech vytříděných odpadů na území jednotlivých obcí a měst. Navíc je zohledňován i podíl tříděného sběru na celkovém sběru komunálních odpadů. Pro hodnocení sloužila data poskytovaná obcemi v pravidelných čtvrtletních výkazech o celkovém množství a druzích komunálního odpadu vytříděných a odstraněných v obcích.

Děkujeme, že třídíte.

Hana Helsnerová

keramicka-popelnice-13-of-3.jpg

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star