Výsledky sezony 2016/2017 TJ Holešov, oddíl stolního tenisu

Předsedou oddílu stolního tenisu byl Libor Liška.
Mistrovská utkání i tréninky probíhaly po celý rok 2017 v nové herně stolního tenisu v Pivovarské ulici č. p. 1419 (bývalá střední odborná škola). K 31. 12. 2016 měl celkem 73 členů, z toho bylo dospělých 39 (mužů 35, ženy 4) a mládeže 34 (chlapců 27, děvčat 7). Oproti předcházejícímu roku tedy přibyli 4 členové, a to dva mládežníci a dva dospělí.
Dne 26. července 2012 vznikl samostatný spolek s názvem TJ Holešov oddíl stolního tenisu, o. s. 1. září 2015 proběhla valná hromada, která změnila stanovy i název spolku. Nový název byl TJ Holešov oddíl stolního tenisu, z. s. Statutární orgán byl dvoučlenný. Předsedou byl Libor Liška (ročník 1969) a místopředsedou Petr Chvátal (ročník 1974). Oba z Holešova. Tříčlenná byla kontrolní komise: Petr Hasala (ročník 1982), Bronislav Klůj (ročník 1976) a Karel Posolda (ročník 1979), všichni opět z Holešova. Sídlo měl v ulici Palackého 1666 v Holešově.

Konečné výsledky jednotlivých družstev v sezoně 2016/2017:
"A" Divize - 1. místo z 12 – (postup)
"B" Krajská soutěž II. třídy B - 2. místo z 12 – (postup)
"C" Okresní přebor I. třídy - 1. místo z 12 – (postup)
"D" Okresní přebor I. třídy - 6. místo z 12
"E" Okresní přebor II. třídy - 3. místo ze 7 – (postup)
"F" Okresní přebor II. třídy - 4. místo ze 7
Divize Zlínského kraje žen – 2. místo z 2
„Žáci A“ Okresní žákovská liga – 2. místo z 6
„Žáci B“ Okresní žákovská liga – 5. místo z 6

V kategorii dospělých reprezentovalo klub v dlouhodobých soutěžích celkem sedm družstev, tedy o jedno víc než v sezoně 2015/2016 (konkrétně se jednalo o divizi žen). „A“ družstvo hrálo čtvrtý rok nejvyšší krajskou soutěž, tedy divizi, a dokázalo v ní zvítězit, tedy postoupit do III. ligy (ta je šestá postupová soutěž od spodu a čtvrtá soutěž od shora, stolní tenis má v okrese Kroměříž devítistupňové postupové soutěže – jako např. fotbal). „B“ družstvo hrálo třetí rok krajskou soutěž II. třídy a skončilo na druhém místě. Těsně tedy nepostoupilo do vyšší soutěže. Postup se však podařilo vyjednat předsedovi klubu. „C“ družstvo hrálo pátým rokem okresní přebor I. třídy a podařilo se mu umístit na výborném prvním místě a tím postoupit do krajské soutěže II. třídy. Teprve pátým rokem existující „D“ družstvo hrálo třetí rok okresní přebor I. třídy a skončilo na velice pěkném šestém místě. Čtvrtým rokem existující „E“ družstvo hrálo nejnižší okresní soutěž, tedy okresní přebor II. třídy, a obsadilo celkově třetí místo, tedy těsně za dvěma postupujícími. Vzhledem k tomu, že ve vyšší soutěži se uvolnilo jedno místo, využilo své možnosti prvního náhradníka a postoupilo do okresní soutěže I. třídy. Třetím rokem existující „F“ družstvo hrálo také okresní přebor II. třídy a obsadilo čtvrté místo.

Žákovská družstva v dlouhodobých soutěžích byla jako i v minulých letech dvě. Obě hrála okresní žákovskou ligu. Soutěž probíhala systémem každý s každým doma a venku. Celkem tedy 10 utkání. Každé utkání se skládalo z 10 zápasů. Tyto zápasy tvořily jedna čtyřhra a devět dvouher. Minimální počet hráčů na každé utkání tedy byl tři. Hrálo se většinou v sobotu v 9:00 hod jednou za čtrnáct dní, a to v období od 15. října 2016 do 25. března 2017.


Skvělého výsledku opět dosáhlo žákovské „A“ družstvo. Skončilo celkově druhé. Tahouny družstva byli, Michael Sigmund a Adam Hlobil. Michael Sigmund měl skvělou celkovou bilanci z dvouher 17 výher a jedna prohra. Adam Hlobil měl celkovou bilanci podobnou ve dvouhře 14 výher a 1 prohra. Jednoznačně aktivní bilanci ve dvouhrách však měli i další Martin Vizner 21 výher a 5 proher, Leona Hlobílková 14 výher a 5 proher a Petr Pospíšil 6 výher a 3 prohry. Družstvo za celou sezonu vyhrálo 8 utkání, jednou remizovalo a jednou prohrálo. Remíza i prohra byla s největším rivalem ze soutěže, tedy s Bystřicí pod Hostýnem.
„B“ družstvo získalo páté místo v okresní žákovské lize. Zvítězilo pouze v 1 utkání a v 1 utkání také remizovalo, 8x tedy prohrálo. Nejlepší bilanci měl Martin Zicháček, který ve dvouhrách 7krát zvítězil a 23x prohrál, následoval Jakub Krejčí, který 5x zvítězil a 25x prohrál, Vratislav Vacula 3x zvítězil a 24x prohrál, Ondra Hrabal pouze 3x prohrál.

Mládežníci se také pravidelně zúčastňovali krajských bodovacích turnajů mládeže, které byly určeny pro nejlepší mladé stolní tenisty celého Zlínského kraje. Jednalo se o osm celodenních turnajů. Celkové výsledky přinesly velice hezké výsledky. V kategorii mladších žáků skončil Michael Sigmund na pátém místě, Martin Vizner na desátém místě, Adam Hlobil na dvanáctém místě ze 70 mladších žáků kraje. V kategorii starších žákyň skončila Leona Hlobílková na sedmém místě ze 16 žákyň. Michael Sigmund se klasifikoval na mistrovství České republiky mladších žáků do Havířova, kde skončil ve druhém kole, jednalo se o první takovýto výjimečný úspěch v práci s mládeží, kdy člen pouze našeho klubu postoupil tak vysoko.

Podrobnější informace k sezoně 2016/2017

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star