Jedenáctá Holešovská Regata je za námi

Holešov opět zažil přísun pozitivní energie v podobě velkolepého festivalu Holešovská Regata. Letos totiž byla Regata opravdu velkolepá – ať už skladbou programu, zázemím, závěrečným ohňostrojem i počtem návštěvníků. Dorazilo jich více než 17 tisíc.

Regata vyplula tradičně v pátek, kdy se na pódiu představili Peter Bič Project, Lenny nebo Michal Hrůza. O afterparty se postarala kapela Motus. Sobotní den pak odstartovaly kapely Bombarďák a Street 69. Od třinácté hodiny to v publiku už slušně vřelo a s nadšením vítalo kapelu Jelen. Novinkou letošního ročníku bylo umístění podia B hned vedle hlavního podia, čímž se zamezilo jakýmkoliv časovým prodlevám. Někteří diváci tuto změnu vítali, jiní by si půlhodinku mezi kapelami klidně oddechli. Uvidíme, jak zkušenosti vyhodnotí pořadatelé.

Podium B ovšem rozhodně neznamenalo, že by na něm vystupovala nějaká béčka. Právě naopak! Program na druhém podiu byl skvělý. Řádil na něm třeba Vojta Kotek s kapelou This nebo Adam Mišík. Hlavní stage pak odpoledne patřila Ewě Farné, která patřila mezi největší lákadla letošní Regaty. Divákům se dlouholeté čekání vyplatilo a Ewa se svým koncertem rozhodně nezklamala. Profesionalitou a vysokou úrovní vystoupení potěšila několikatisícové publikum. Stejně tak diváky potěšil Sebastian. Potřetí na Holešovskou Regatu dorazila kapela Mig 21 a bylo skvělé vidět, jak její členy koncertování stále baví. Stejně tak totiž bavilo i všechny posluchače pod podiem. Poprvé v Holešově zdaleka nebyla ani skupina Olympic, která na Regatě oslavila šedesát let na hudební scéně. Do oslavy byli zapojeni i diváci a kolegové muzikanti. Závěrečný ohňostroj pak byl třešničkou na dortu.

Festival byl opět pojatý jako rodinný, proto se v areálu našlo mnoho odpočinkových míst se zábavou pro děti i doprovodný program v podobě přejezdu vodní lávky, kterou ovládl jediný pokořitel Martin Gola, nebo přehlídky netradičních plavidel. „Do populární soutěže netradičních plavidel se v tomto roce přihlásilo celkem 15 posádek. Cenu odborné poroty vyhrála loď s názvem 100 let Disney od žáků ZŠ a MŠ Choryňe, druhé místo získalo Letadlo od studentů Střední školy nábytkářské a obchodní Bystřice pod Hostýnem a třetí místo získali žáci Základní školy Trávníky Otrokovice s plavidlem Král Jelimán,´“ uvedla za pořadatelskou agenturu Alena Zámečníková.

Ředitel festivalu Michal Žáček si jeho průběh velmi pochvaloval a děkoval hlavně návštěvníkům: „Atmosféra a publikum bylo to, co všichni muzikanti i letos moc chválili.“ A my můžeme jedině souhlasit.

Příští dvanáctý ročník festivalu Holešovská Regata se uskuteční v termínu 21. a 22. června 2024.

Hana Helsnerová

foto Lukáš Hasala

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star