Holešovské mažoretky postupují na mistrovství Evropy i mistrovství světa

Velmi úspěšnou sezónu mají za sebou holešovské mažoretky, kterým se podařilo obhájit loňské tituly mistra České republiky.

Nejmladší Baby Lentilky soutěžily druhou sezónu ve věkové kategorii minimažoretek a získaly pod vedením trenérek Nikoly Podrazilové, Lenky Klepalové a Lucie Zapletalové zlato na MČR (Mohelnice 10. 6. 2023). Na zahraniční reprezentaci si však budou muset nějaký ten rok počkat, až dosáhnou minimálního požadovaného věku pro evropskou soutěž.

Starší mažoretky Mini Lentilky a Lentilky již však kromě vítězství v Mohelnici v halových disciplínách získaly také postup na mistrovství Evropy mažoretek do Bulharska (5. - 8. října 2023) se třemi skupinovými choreografiemi Jolany Saibertové: Parade corp juvenile, Parade corp junior, Flagbaton team junior a dále sólem s rekvizitami v podání Veroniky Hodonské.

Mini Lentilky uspěly ve velké konkurenci na MČR skupin klasické mažoretky v Poděbradech (17. - 18. června 2023). A i když patřily ve své kategorii děti starší k nejmladším, vybojovaly ze dvanácti týmů první místo, titul mistryň ČR a postup na říjnové mistrovství Evropy mažoretek do Bulharska. Jednadvacet dívek pod vedením Jolany Saibertové a Kateřiny Svobody získalo v hodnocení poroty prvenství v obou disciplínách - pochodovém defilé za doprovodu dechové hudby i pódiovou formaci na téma “Roller Coaster Ride”.

Na evropském šampionátu v bulharském Plovdivu budou mít holešovské mažoretky pět startů, což je pro nás zatím historicky největší počet.

Než však odjedou dívky v říjnu do Bulharska, čeká ještě nejstarší skupinu Lentilky reprezentace na vůbec prvním mistrovství světa mažoretek asociace IBTF. To se koná během letních prázdnin ve Velké Británii (Liverpool, 9. - 10. srpna 2023). Máme tedy před sebou náročné léto plné tréninků a příprav těchto zahraničních výprav.

Mgr. Lenka Klepalová

Mažoretky Holešov, z. s.

Facebook: Mažoretky Holešov

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star