Olympijský běh: „Nejdůležitější je radost z pohybu!“

Na devadesáti místech České republiky a ve Washíngtonu DC se v první letní den běžel T-mobile Olympijský běh. Město Holešov samozřejmě nemohlo chybět. Už tradičně se o pořádání této celonárodní (a letos poprvé mezinárodní) akce v našem městě stará SVČ Tymy.

Různí běžci, různá místa, jedna myšlenka. To je motto T-Mobile Olympijského běhu, který se koná na počest založení Mezinárodního olympijského výboru. Olympijský běh je vůbec největší běžecká akce v České republice a jeho první ročník odstartoval v roce 1987 legendární Emil Zátopek. 

V jednu chvíli, tentokrát 21. 6. v 18 hodin, vyběhli běžci s živým startem na vlnách Radiožurnálu na trať, která v Holešově vedla zámeckou zahradou a měřila 5 kilometrů. Za bouřlivých ovací a povzbuzování, nejen z úst moderátora Pavla Mrázka, který všem závodníkům dodával energii a bavil všechny přítomné, odstartovalo na sto běžců. Mezi nimi nechyběl ani hejtman Zlínského kraje Radim Holiš. Hlavnímu závodu předcházely závody dětí do 15 let, kdy mladí závodníci zdolávali stometrovou, půlkilometrovou nebo kilometrovou trať.

Vítězem hlavního závodu se stal Petr Kučera, nejrychlejší ženou byla Nikola Novosadová a účast má splněnou také pravidelný závodník - ročník narození 1935 – pan Vladislav Knebl. Tento závod se neběhá pro vítězství, ale pro radost z pohybu a na podporu olympijské myšlenky. Z každého startovného jde navíc část na podporu sportování dětí, pro které jsou sporty finančně nedostupné.

I když běžci vybíhali za dusného počasí a mnozí dobíhali v bouřce, věříme, že si společnou sportovní akci užili a odjížděli s dobrým pocitem.  

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star