Valašsko-hanácké Letní iluze

Slavnostní vernisáží byl zahájen 21. ročník tradiční výstavy Letní iluze. Vystavuje na nich čtyřicítka autorů, mezi kterými jsou umělci různého zaměření. Malíři, fotografové či sochaři. Opět nechybí ani studenti a absolventi Základní umělecké školy F. X. Richtra Holešov.

„Výstava regionálních výtvarníků a uměleckých řemeslníků představuje práce devatenácti aktivních autorů z Holešovska, Bystřicka a Kroměřížska, kteří vytvořili díla na zadané téma Holešov – Na rozcestí Valašska a Hané. Přidalo se k nim dvacet jedna letošních absolventů výtvarného oboru ZUŠ Holešov a dvě žačky druhého stupně vzdělávání,“ vysvětluje za MKS Dana Podhajská.

Vernisáž navštívila široká veřejnost, jde totiž o mimořádnou událost, kdy dostávají prostor nadaní umělci z Holešova a blízkého okolí. „Jako velmi šťastné vnímám propojení hlavní výstavy sezony Valaši a Valašsko právě s letošním tématem Letních iluzí. Celé to velmi dobře funguje, vystavené práce jsou skvělé,“ řekl na úvod starosta města Milan Fritz. Nedá se než souhlasit, vysoká úroveň vystavených děl je skutečně obdivuhodná. 

Výstava je přístupná do 3. září na chodbě zámku samostatně za symbolických 40 Kč nebo zdarma se zakoupenou vstupenkou na kteroukoliv jinou zámeckou výstavu.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star