Skvělé mezinárodní úspěchy holešovských sportovců

Z Evropských veteránských her ve finském Tampere dorazili do kanceláře starosty města volejbaloví mistři a florbaloví vicemistři Evropy. V rámci speciální sportovní události European Masters Games 2023 tak naše město reprezentovaly hned dva týmy SKP Holešov.

„Premiérová účast holešovských volejbalistů na takové mezinárodní akci dopadla na výbornou. Po jednotlivých zápasech ve skupině jsme se probojovali až do finále, kde jsme dokázali porazit tým British ARMY sport jasně 3:0 na sety,“ uvedl za holešovské volejbalisty pan Antonín Nášel. Stejně tak kvalitně se představili také florbalisti Falkoni. Výběr z Holešova si v základní skupině turnaje ve věkové kategorii 35+ – 40+ poradil nejprve s týmem Itálie a následně remizoval s reprezentanty Rakouska. Na závěr skupiny pak podlehli Falkoni domácímu celku ProStars 40.

V rámci přátelského setkání jsme se dozvěděli, jaká atmosféra na hrách panovala a jaké zážitky si sportovci přivezli. "Podpora sportu ze strany města je v každém případě prioritou," nechal se slyšet starosta Milan Fritz. Z úst starosty si delegace vyslechla také gratulace a poděkování za vzornou reprezentaci našeho města. Dále se skupina sportovců věnovala diskusi ohledně možností sportování a tréninků v Holešově. 

Milým zakončením tohoto setkání bylo představení úspěchu slečny Veroniky Nášelové, která si ze Světových her pro mentálně postižené přivezla bronzovou medaili z disciplíny vrh koulí, která je její silnou stránkou. I v ostatních disciplínách sbírala Veronika krásná umístění a skvěle tak reprezentovala Atletiku Holešov. Letošní GLOBAL GAMES pořádala Francie v lázeňském městě Vichy ve dnech od 4. do 10. června 2023. Této akce se zúčastnilo celkem 34 států a více jak 1500 sportovců celého světa. Česká republika měla zastoupení v atletice, plavání, silniční cyklistice a stolním tenise.

Všem sportovcům srdečně gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů. 

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star