HolešOFF žije a má se k světu!

Každý, kdo organizuje kulturní akce, se s tím určitě občas setkává. Vznikne nějaký skvělý nápad a když se ho pokusíte uskutečnit, skoro nikoho to neosloví. A potom najednou tentýž nápad , doplněný o nějakou drobnost, způsobí lavinu zájmu. Všichni holešovští kulturní pracovníci si desetiletí uvědomují, že o prázdninách je nejvhodnější doba k pořádání venkovních kulturních akcí a k tomu že by byly nejvhodnější místní kapely, uskupení, dětská střediska.

Opakovaně se, bez většího zájmu veřejnosti, pořádala různá holešovská hudební léta a dětská setkání tu na koupališti, tu na nádvoří zámku, tu v zámecké zahradě, tu na náměstí. A pořád marně. Až v letošním roce napadlo tiskovou mluvčí holešovské radnice, Hanu Helsnerovou, využít kouzelné, romantické a současně intimní prostředí nově opravených masných krámů k uspořádání „Prázdninových pátků v masných krámech aneb HolešOFF – přijďte vypnout“. Jednoduchý model odpoledního setkávání Holešováků vždy na konci pracovního týdne, kdy se v časném odpoledni zabaví děti různými dílničkami a hrami pod vedením zkušených lektorek z Mateřského centra Srdíčko a později se uskuteční „promenádní“ koncert nejlépe holešovské kapely či skupiny, doplněný o příjemné posezení v lehátkách, podáváním míchaných nápojů, standardního občerstvení s pivem a limonádou a uzenářskými specialitami, se prakticky ihned chytil. Celé prázdniny, každý pátek, přijde několik stovek lidí posedět a poklábosit se známými v masných krámech, poslechnout si hudbu, „zabékat“ si a ochutnat něco dobrého z jídla i pití. Najednou si na tento formát relaxační zóny Holešováci velmi rychle zvykli a už si domlouvají setkání „v pátečních masných krámech na lehátkách“.

O předešlých dvou pátcích si zájemci mohli přijít poslechnout skvělé holešovské muzikanty. První kapelou byl Bušek band - parta skvělých hudebníků, která hrála jednu pecku za druhou a postarala se o perfektní atmosféru. I v první srpnový pátek, kdy odpolední koncert zajistila příjemná parta hudebních přátel  „Country Ámos“, čítající třináct hudebníků a zpěváků, se přes občasné dešťové přeháňky prostor kolem masných krámů zcela zaplnil. Nejprve dětmi, které se už těšily na zajímavé vyrábění a tvoření a později dospělými, kteří do večerních hodin seděli kolem nízkého pódia a užívali si prázdninové pohody začínajícího víkendu. A skupinky přátel ještě posedávaly a bavily se v těch krásných masných krámech do nočních hodin. No prázdninová nálada, jak má být. Tak příští pátek zase na shledanou, hrát budou Š.U.L.I.N.I.!

Karel Bartošek

foto Hana Helsnerová, Karel Bartošek

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star