Čmelák model show bez mraků

Druhý srpnový víkend, nebe bez mraků, téměř bezvětří – ideální podmínky pro pořádání největší letecké akce široko daleko – Čmelák model show Holešov. Jde o jedinečnou událost, kterou každoročně navštěvují tisíce návštěvníků. Letos bylo k vidění více než 100 modelů letadel, které ze země pilotovalo 90 pilotů. A bylo opravdu co obdivovat. Dorazili modeláři se sportovními i historickými modely, všichni si chtěli na holešovském nebi zalétat a všichni si to velmi užívali. Předváděli své umění a obdivuhodné akrobatické kousky.

Takto vysokou účastí oslavili holešovští modeláři 25. jubileum. O tom, jak celý nápad pořádat letecké dny vznikl, povídal v reportáži pro Holešov TV hlavní pořadatel.

Kromě hlavního leteckého programu se tradičně představili také modeláři s RC modely automobilů. Oblíbené stanoviště, na kterém se stále něco děje – bagry nakládají, „nákláďáky“ náklad převážejí a kamiony různě cestují, je povinnou zastávkou všech rodin s dětmi. Další takovou zastávkou je stánek SVČ Tymy, kde bývají vždy připravené zajímavé aktivity, aby děti protáhly taky svoje svaly. Nechybí dobré občerstvení, možnost nakoupit si modelářské vybavení nebo kolotoče. No zkrátka perfektní rodinný výlet.

Za přispění přívětivého počasí, dobré nálady a vysoké účasti věříme, že modeláři své 25. výročí dostatečně oslavili a my už se těšíme na další ročníky.

Odkaz na reportáž Holešov TV: https://www.holesovtv.cz/zpravodajstvi/154-nebe-plne-modelu 

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star