Holešovské mažoretky Lentilky přivezly z mistrovství světa stříbro

Obrovský úspěch, krásné ocenění a mnoho zkušeností, to vše si přivezly skvělé holešovské mažoretky, které postoupily a následně uspěly na mistrovství světa. V obrovské konkurenci obstály vedle zámořských velikánů. „Holky v Americe trénují třeba čtyři hodiny denně, o tom se nám může jenom zdát,“ hodnotila úroveň svých soupeřek jedna z trenérek Jolana Saibertová. „Vezeme si mnoho inspirace, zážitků a rozhodně bylo celé mistrovství skvělé,“ pokračuje Saibertová.

Naše holky sice netrénují čtyři hodiny denně a i přesto se jim na krku zhouplo zasloužené stříbro. Lepší v jejich disciplíně byly jen sokyně z Norska.

„Pro nás jste ale vítězkami!“, nechal se slyšet starosta města Milan Fritz při slavnostním přivítání Lentilek na holešovském náměstí v neděli 13. srpna.

S potleskem a gratulacemi dorazilo mnoho fanoušků a podporovatelů holešovského sportu. Z rukou vedení města dostaly stříbrné holky květinu, pozvání na slavnostní večeři a nechybělo ani šampaňské. Poděkování letělo také od mažoretek směrem k jejich trenérkám. Všem zúčastněným pak vicemistryně světa předvedly také své „vítězné“ číslo.

Mistrovství světa popisuje Lenka Klepalová:

Historicky první mistrovství světa mažoretek konané pod záštitou International Baton Twirling Federation, která spojuje dvě největší světové asociace twirlingu a mažoretek, probíhalo v anglickém Liverpoolu 9. - 10. 8. 2023 a zúčastnilo se ho patnáct zemí. Holešovské Lentilky reprezentovalo 11 dívek pod vedením trenérky a choreografky Jolany Saibertové a Kateřiny Svobody a také šest maminek jako věrný fanklub a doprovod.

V pondělí 7. 8. vyrazila holešovská výprava na cestu - nejdříve autobusem do Vídně, odtud pak letecky do Manchesteru a následně do Liverpoolu. Volné úterý využily mažoretky k prohlídce míst, kde se zrodila legenda jménem Beatles, a také fanděním české twirlingové reprezentaci v hale. Ve středu již přišla řada na samotnou soutěž. Po velkolepém slavnostním zahájení se Lentilky připravovaly na start ve dvou disciplínách. Bohužel ne vše se vydařilo dle představ. V Parade Corp Junior předvedly mažoretky energickou choreografii na téma „Cheer“ plnou náročných cviků a kombinací, ale nevyhnuly se pádům hůlek, které je nakonec stály stupně vítězů. Velkou konkurencí jim byly dvě velmi početné skupiny z USA, které v této disciplíně kralovaly. Na bronz nakonec dosáhly mažoretky z chorvatské Sinje. Naše Lentilky obsadily 4. místo a nechaly za sebou jedno chorvatské družstvo. Disciplína s vlajkami (Batonflag Team) se děvčatům vydařila mnohem lépe a sklidila velký aplaus, avšak norské mažoretky byly opět silná konkurence. Lentilky za choreografii "Orient" získaly stříbro a staly se tak vicemistryněmi světa. Za nimi pak skončily skupiny z Chorvatska a Anglie.

Na čtvrtečním slavnostním vyhlášení obdržela každá z mažoretek pamětní diplom se svým jménem jako památku na účast v této prestižní soutěži a vítězové také nádherné medaile. České mažoretky získaly celkem 7 medailí, z nichž jedna mířila právě do Holešova.

Před odletem domů si stihly dívky krátce prohlédnout i město Manchester a poté už se vydaly na cestu zpět.

Moc si vážíme finanční podpory města Holešova a dalších příznivců, kteří nemalou částkou přispěli na naši činnost a umožnili nám tuto zahraniční výpravu uskutečnit.

Děkuji děvčatům za vzornou reprezentaci klubu a trenérkám za přípravu svých svěřenkyň i zajištění celé organizace výjezdu.  Další metou před námi je nyní říjnové mistrovství Evropy v Bulharsku, které se už blíží, a i tam budeme usilovat o co nejlepší výkony.

Mgr. Lenka Klepalová

Mažoretky Holešov

Město Holešov děkuje Mažoretkám Holešov za vzornou reprezentaci města a gratuluje k celosvětovému úspěchu.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star