Dožínky Mikroregionu Holešovsko se uskuteční netradičně v sobotu 2. 9.

Tisková zpráva ze dne 15. 8. 2023

  

Holešov – Naškrobené kroje, dechovka, slavnostní průvod a hlavně poděkování za úrodu – to jsou zkrátka dožínky. Ty letošní se budou v Holešově konat netradičně v sobotu 2. září, pořádat je bude opět Mikroregion Holešovsko. Chybět nebudou ani zástupci dobrovolných hasičů z jednotlivých obcí mikroregionu, krásné Hanačky a statní Hanáci, starostky a starostové nebo mušketýři.

 

Dožínkový průvod v čele s krojovanými, nesoucími dožínkový věnec, se v 9 hodin vydá od kovárny ke kostelu, kde se bude konat mše svatá, a následně zamíří do zámecké zahrady ke společenskému programu. Během dne se představí folklorní soubory, mušketýři nebo dechová i cimbálová muzika.

 

Těšit se návštěvníci mohou také na doprovodný program na kovárně, který bude letos zaměřen na kroje, jak už napovídá samotný název „Krása kraje v kroji skrytá“. „Program bude opravdu bohatý, lidé si kroje budou moci prohlédnout a již tradičně nebudou chybět ani ukázky kovářské práce. Na své si přijdou i rodiny s dětmi, pro které chystáme dílničku a pobaví jistě i hraná tematická scénka, tentokrát veselá kramářská píseň v podání manželů Machálkových,“ popsala program Renée Rudolfová z Městského muzea a galerie Holešov.

 

„Komponovaný program, dílničky i výstavy krojovaných panenek a pohlednic s lidovými kroji se uskuteční od 13 do18 hodin,“ dodává za MKS Dana Podhajská.

 

Oblíbenou součástí dožínek bývá také tombola, která nebude chybět ani letos. Jste všichni srdečně zváni, občerstvení bude zajištěno a vstupné se neplatí.

 

Hana Helsnerová
hana.helsnerova@holesov.cz
774359921

plakat-dozinky-2023-jpg.jpg

 

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star