Plné tribuny a silný soupeř

Minutou ticha za zesnulého bývalého starostu Holešova Ctirada Ottu, který byl zároveň předsedou a velkým fanouškem fotbalu, byl zahájen zápas prestižní fotbalové soutěže MOL Cup. SFK Elko Holešov se utkalo se Slezským fotbalovým clubem Opava.

 

Hrálo se před skvělou diváckou kulisou, která čítala přibližně 750 diváků. Dva fotbalové kotle, ve kterých to vřelo, dodávaly zápasu tu správnou atmosféru. Bohužel však s herní převahou Opavanů. „Obě mužstva se snažila předvádět kombinační fotbal. Už od začátku ale šlo poznat, kdo bude diktovat zápas. Opava nastoupila, dá se říct, s tou nejsilnější sestavou, co má, a na hřišti to bylo znát. Naši kluci se snažili, ale bohužel na tým, který dle slov trenéra po zápase je teď v dobrém rozpoložení, prostě neměli. Zápas skončil jednoznačným výsledkem 0:7, i tak si ale naši kluci zasloužili velký potlesk od diváků, kteří fandili po celý zápas. Poděkování patří i fanouškům Opavy, kterých přijelo asi 70, a i ti fandili a slušně po celý zápas,“ vzkazuje předseda SFK Elko Milan Roubalík.

 

I přesto se holešovským fanouškům naskytla skvělá příležitost, jak být součástí této mimořádné události a užít si zase trochu jiný fotbal. Za velkou podporu patří všem divákům poděkování. „Poděkovat bych chtěl také městu, městské a státní policii za pomoc při organizaci a dohled,“ dodává Roubalík.

MOL Cupu se každý rok účastní více než stovka klubů z různých soutěží v rámci celé České republiky. Jeho pořadatelem je FAČR. Turnaj je přehlídkou nejlepších fotbalových talentů země a týmy bojují o vysněnou trofej. Ambasadorem MOL Cupu je nejlepší střelec v historii české reprezentace a vítěz poháru z roku 1996 Jan Koller.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star