Bylo tu, není tu, havrani na plotu…

Taky máte rádi, když jsou věci někdy tak trochu jinak? Když se zažité činnosti vytrhnou ze spárů stereotypů? Když se třeba změní prostředí? Když se třeba na divadlo jde místo do divadelního sálu do přírody? Tak přesně tak to máme rádi i my, nadšení diváci Divadla 6. května. Vlastně ne jenom D6K, ale celého ansámblu, podílejícího se na mimořádně povedeném nastudování Balady pro…

Repríza tohoto silného a nevšedního zpracování příběhu Nikoly Šuhaje loupežníka a jeho Eržiky se tentokrát odehrála v těch nejkrásnějších a nejautentičtějších kulisách – v lese, u táboráku, s měsícem nad hlavou. A to vám byla teprve podívaná. Ať už byl divák jakkoliv opojen při premiéře, přílepská repríza tento pocit tisíckrát překonala. Pranic nevadilo, že se tato dvě provedení v drobných nuancích lišila.

Mladí gymnazisté, herci Divadla 6. května a úžasní muzikanti pod režisérským vedením Vlaďky Dvořákové početnému publiku, které se uvelebilo na dekách, karimatkách nebo rybářských židličkách, připravili další dávku nádherného kulturního prožitku. Jsem si jista, že cestou do svých domovů všem v uších doznívaly známé tóny a vstřebávaly se nabyté dojmy.

Děkujeme za to! Budeme z této zásoby uspokojení vjemových buněk, lačnících po krásnu, čerpat do další reprízy.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star