Količínské hodování

První víkend v září patří tradičně količínskému hodování. Zvonice, která stojí uprostřed Količína, je zasvěcena Andělům strážným, kdy podle liturgického kalendáře však připadá svátost Andělů strážných až na 2. října. Při mši svaté, která se konala právě u zvonice v místním parčíku, děkan Jerzy Walczak vysvětlil, že tyto slavnosti vychází ze starého liturgického kalendáře. A tak je vlastně vše v naprostém pořádku.

Po mši svaté se občané rozešli ke slavnostnímu obědu a následně vedly jejich kroky na Taneční hodové odpoledne s kapelou Mistříňanka. Ta přilákala velkou spoustu příznivců dechové hudby, které neodradila ani průtrž mračen. Bez dešťových kapek si količínské hody snad už ani neumíme představit. Naštěstí přeháňka netrvala dlouho, a tak si mohli všichni hodování užít podle svých představ. Někdo s hudbou, někdo na kolotočích a někdo u dobrého jídla.

Slavnostní neděli předcházela páteční hodová zábava s kapelou Press a součástí hodů bylo také sobotní letní kino. Količínské hody tak byly letos opravdu pestré.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star