Zámecká 5 - pod novým obloukem padl traťový rekord

Téměř podzimní termíny běžeckého závodu Zámecká 5 vychází parádně, i letos závodníci, kterých bylo 161, „vychytali“ sluníčko a příjemné teploty. Start letošní dvanácté Zámecké pětky byl stylový – závodníci odstartovali „nanečisto“ pod novým obloukem a potom „načisto“ z vyměřené startovní čáry v půlce běžeckého oválu stadionu Míru.

Hned tři závodníci se na start postavili s jedničkou na hrudi, což mohlo být maličko matoucí. V jednom případě šlo o recesi, která při závodě s tak přátelskou atmosférou nesmí chybět. Další dvě jedničky pak ale opravdu dorazily do cíle jako první. Jejich nositelé prokázali své běžecké kvality a potvrdili, že na hrudi je nesli oprávněně. Vítězem se stal a traťový rekord pokořil Tomáš Habarta s časem 15:12. Pouhé 4 vteřiny za Tomášem Habartou dorazil do cíle Jakub Zemaník, který si do Holešova přijel odzkoušet svoji formu až ze Slezska. Nalákalo jej krásné prostředí zámeckého parku a v cíli neskrýval svou radost, že se pro tento výlet rozhodl. Pro třetí místo si zaběhl Tomáš Janíček.

Necelých 7 vteřin pak chybělo Heleně Kotopulu, aby taktéž pokořila traťový rekord. „Kdybych to tušila, tak bych si pohla,“ nechala se s úsměvem slyšet vítězka ženské kategorie. Jako druhá doběhla Lucie Banciková a ani ne vteřinku po ní Jana Žaludková. Kompletní výsledky najdete zde: https://www.atletikauni.cz/cz/s1526/Kalendar-akci/Seznam-zavodu/c2128-Detail-zavodu/atr9152-Hlavni-zavod-5-km

S číslem 12 odstartoval na 12. ročníku už po 12. Oldřich Jasenský, čímž splnil účast na všech ročnících Zámecké 5. Nechyběl ani nejstarší závodník Vladislav Knebl, který symbolicky běhá s číslem, jež odpovídá jeho věku. Letos běžel s úctyhodnou osmaosmdesátkou. Do cíle dorazil, jak jsme u něj zvyklí, s úsměvem na rtech. Oba závodníci si odnesli pamětní plaketu.

Hlavnímu závodu předcházely závody dětí. Některým dětem však krátké trasy nestačily a zaběhly si pak i hlavní závod na 5 kilometrů. Na všech bylo vidět nadšení i radost z dokončeného závodu. A právě o tom to je. Zaběhnout si pro dobrý pocit, setkat se s přáteli a užít si příjemné odpoledne s kapkou toho soutěžního adrenalinu. To vše s vtipným komentářem Ondry Němce, který se jakožto hlavní pořadatel opět ujal mikrofonu.

Děkujeme všem pořadatelům za organizaci závodu, všem fanouškům za podporu na trati a všem závodníkům za perfektní sportovní výkony.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star