Žopský vypalovák posedmé

Červené, žluté nebo zelené… právě z takových barev mohli hned u vstupu vybírat účastníci Žopského vypalováku. Vybíralo se mezi barvami chilli papriček, o které šlo v sobotním dni především!

Každý návštěvník tak obdržel semínka, která si může doma zasadit, a příští rok může třeba přijet představit, co vypěstoval. Na sedmém ročníku Žopského vypalováku bylo opravdu co obdivovat, ať už šlo o obsypané keříky, žhavé plody nebo hotové výrobky. Odvážlivci ochutnávali nejrůznější stupně pálivosti papriček, nápadité pochutiny a třeba i chilli zmrzlinu.

Hlavním hřebem celého dne pak byla neodmyslitelně soutěž o titul Chillimaster 2023. Zúčastnilo se 11 soutěžících, z toho 4 soutěžící něžného pohlaví. Všichni bojovali statečně a polykali jednu papričku za druhou. Potili se nejen pod žárem slunce, ale rovněž žárem vycházejícím z jejich nitra. Po záchranné brzdě, která znamenala konec v soutěži, sahali jen velmi neradi. Vítězkou mezi ženami se stala Jana Janalíková, neohrožená žena, která držela krok s těmi nejsilnějšími a v celkovém pořadí se umístila na čtvrté pozici. Vítězem se stal Lukáš Hlavík, který má docela natrénováno, a tak se ani příliš nezapotil.

V rámci programu si mohli diváci užít divadlo, určené sice dětem, ale poučné i pro dospělého. Vystoupili bubeníci ze ZUŠ F. X. Richtera Holešov a zahrálo Šantánové uskupení lidových intelektuálů nevídané inteligence. O program pro děti se postaral dětský klub Sovička, kterému byl věnován také výtěžek z celé, dnes už vyhlášené, akce.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star