Hlášení městského rozhlasu 27.–28. 9. 2023

Žáci vyšších tříd základních škol budou letos opět moci navštívit burzu škol. Uskuteční se ve velkém sále zámku v úterý 17. října.

 

Vlastivědný kroužek Holešov zve na výlet do Rajnochovic, který povede archeolog Dalibor Kolbinger. Sraz účastníků je v neděli 1. října v 9,00 hodin před kostelem v Rajnochovicích. Účastníci se podívají k nejstaršímu domu v obci, ke svaté vodě i k pravěkým hradištím.

 

Městská knihovna pořádá v rámci Týdne knihoven tři akce. V úterý 3. října v 17,00  hodin v Sala terreně holešovského zámku bude beseda s hercem a rozhlasovým moderátorem Zdeňkem Junákem. V neděli 8. října od 17,00 hodin rovněž v Sala terreně proběhne beseda s Tomášem Etzlerem, dříve novinářem v Číně. A v pátek 6. října od 16,00 hodin ve studovně knihovny se uskuteční divadelní představení „O zlém jelenovi“.  

 

Holešovští házenkáři srdečně zvou na podzimní mistrovské utkání II. ligy mužů Jižní Morava proti SK Žeravice, v neděli 8. října od 11,00 hodin ve sportovní hale ve Smetanových sadech.

 

V pátek 6. října se od 18,00 hodin uskuteční v podkroví TYMY centra setkání se Všetulačkou, herečkou a dabérkou Evou Miláčkovou. V sobotu 7. října dopoledne pak v areálu TYMY proběhne Všetulský jarmark.

 

V úterý 10. října v 19,00 hodin bude uvedena repríza komické barokní opery v hanáckém nářečí Josefa Schreyera „Kterak Landebork od Prahe z království českého ani nepškna, boďte s Bohem, hébal“ v podání žáků ZUŠ F.X. Richtera Holešov a Musicy Figuralis.

 

Zámecké zahradnictví Holešov STELLA zve na tradiční podzimní výstavu nazvanou „Nech brouky žít“, která se koná od 28. září do 1. října.

Bohatý doprovodný program nabízí malování na obličej, speciální překážkovou dráhu či koncert skupiny Martin Láska & Band v neděli ve 14,00 hodin.

 

Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie ve středu 11. října od 7,30 do 17,00 hodin v části ulic Dukelská, Ovocná, Rymická, Za vodou, Zahradní a v části Všetul. Podrobnosti o přerušení dodávek elektrické energie najdete na úřední desce města Holešova.

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star