Holešovské mažoretky přivezly zlato z mistrovství Evropy

Další úspěšnou zahraniční reprezentaci má za sebou klub Mažoretky Holešov. Tentokrát se díky nominaci z mistrovství ČR vydalo 27 děvčat se svými trenérkami a několika rodiči na dlouhou cestu do Bulharska, kde se v historickém městě Plovdiv konalo o víkendu 5. - 8. října 2023 Mistrovství Evropy mažoretek asociace NBTA Europe.

Slavnostní zahájení celé soutěže proběhlo ve čtvrteční podvečer netradičně mimo halu, a to v historickém amfiteátru v centru města Plovdiv a zúčastnilo se ho celkem 16 evropských států. Následující tři dny patřily soutěžícím, kteří bojovali v jedné z největších sportovních hal v Bulharsku (Kolodrum) o co nejlepší umístění v různých disciplínách i věkových kategoriích. Zástupci České republiky měli velmi silnou fanouškovskou základnu a skvělá atmosféra na české tribuně motivovala všechny k co nejlepším výkonům na soutěžní ploše.

Náš klub reprezentovaly skupiny Mini Lentilky, které se staly mistryněmi Evropy v Traditional Corp Juvenile a na zlato dosáhly i v disciplíně Parade Corp Juvenile s choreografií „Back to the 80´s“. Mistrovský titul získaly i Lentilky za Batonflag Team Junior v orientálním stylu a stříbro pak v Parade Corp Junior, kde předvedly cirkusovou show. Sólistka Veronika Hodonská vybojovala s choregografií „Casino“ v početné konkurenci titul vicemistryně Evropy.

Opět se potvrdilo, že holešovská děvčata umí zaujmout nejen nápaditou choreografií, ale i technicky správným provedením. Není se čemu divit, vždyť se na toto evropské klání dívky poctivě připravovaly celé letní prázdniny pod vedením trenérek Jolany Saibertové a Kateřiny Svobody. Odměnou jim nyní jsou nejen krásné sportovní zážitky ale i vytoužené medaile, které jim budou jejich úspěch už napořád připomínat.

Děkujeme městu Holešovu a Zlínskému kraji za poskytnutí finančních dotací. Také si velmi vážíme štědrosti desítek firem, které se rozhodly podpořit naši aktivitu a umožnily nám zorganizovat tuto nákladnou zahraniční reprezentaci.

Mgr. Lenka Klepalová

Mažoretky Holešov

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star