Z činnosti Městské policie

Dne 06. 11. 2023 v dopoledních hodinách strážníci MP Holešov přijali oznámení, že v prodejně Planeo elektro v Holešově došlo ke krádeži elektro koloběžky v hodnotě 11.000 Kč. Z kamerového systému v prodejně strážníci zjistili, že podezřelý z krádeže je jim velmi dobře znám. Informace o podezřelém včetně popisu předali operátorovi kamerového systému města, který jeho pohyb zanedlouho zaznamenal, zamířil kamery správným směrem a po pár minutách vyslal hlídku na místo, kde se zlodějíček i se svým lupem pohyboval, a kde byl na ul. Kráčiny hlídkou MP dostižen. Poté zjištěné informace i se zlodějem a odcizenou koloběžkou předali kolegům z PČR v Holešově. Je potřebné uvést, že se jednalo o perfektní spolupráci všech zúčastněných, jejich zkušenosti, místní znalost a také i o souhru náhod. Ne vždy se to podaří a vše dopadne dobře, jako v daném případě. Proto žádáme, dávejte pozor na svůj majetek a pokud možno řádně jej zabezpečujte. 

 

Dne 08. 11. 2023 v odpoledních hodinách strážníci MP Holešov při hlídkové činnosti zaznamenali na ul. Bartošova pohyb motorového vozidla, které řídila osoba taktéž jim velmi dobře známá. Na základě místní znalosti strážníci věděli, že se jedná o osobu závislou na omamných - psychotropních látkách. Proto strážníci vozidlo ještě v ul. Barotošova dostihli, řidiče vyzvali k zastavení vozidla, který tak následně učinil. 

Jednání řidiče při kontaktu se strážníky vykazovalo znaky vlivu užití návykových látek, a protože zkouška na alkohol byla negativní, strážníci na místo přivolali hlídku kolegů z PČR. Tato na místě provedla orientačním testem zkoušku na návykové látky. Provedený test byl pozitivní na amfetamin, a protože řidič je podezřelý, 

že řídil vozidlo bezprostředně po užití návykové látky, nebo v takové době po užití návykové látky, po kterou byl ještě pod jejím vlivem, převzali jej k dalšímu opatření. 

 

Eduard Dlhopolček, strážník pověřený řízením MěP

 

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star