Hlášení městského rozhlasu 25. - 26..října .2017

Halloween na tvrzi Kurovice se uskuteční v sobotu 28. října a to od 17,45 hodin, kdy od kurovického hřbitova vyjde lampionový průvod do tvrze. Ta bude plná strašidel, na nádvoří čekají návštěvníky divadelní a šermířská představení a ohňová show.

 

Myslivecká slavnost sv. Huberta proběhne v neděli 5. listopadu. V 9,00 hodin vyjde od holešovského zámku slavnostní průvod uniformovaných myslivců, Hubertovy jízdy na koních, kynologů se psy a sokolníků s dravci, na vyzdobeném voze se povezou myslivecké trofeje. Na lovecké rohy budou vytrubovat myslivecké signály a hlaholy Trubači zámku Holešov, kteří společně s Holešovským chrámovým sborem provedou od 9,30 hod. při mši sv. ve farním kostele Vackovu a Selementovu zpívanou a troubenou Svatohubertskou mši in B. Po skončení bohoslužby se bude před kostelem dále vytrubovat a pro účastníky bude připraveno pohoštění.

 

V sobotu 11. listopadu dojde ve 14,00 hodin ve Smetanových sadech na 1. Základní škole k odhalení pamětní desky šesti holešovských příslušníků RAF, kteří bojovali proti hitlerovskému Německu za 2. světové války. Nad místem odhalení desky přeletí v nízké výšce stroje Jas-Gripen, vojáci z Vyškova vypálí slavnostní salvy, přijedou členové klubů vojenské historie, kteří předvedou dobovou výstroj a výzbroj a to včetně automobilů a uniforem.

 

Tutéž sobotu 11. listopadu bude od 16,00 hodin probíhat na náměstí Dr.E.Beneše připomínka svátku sv. Martina – přijede sám sv. Martin se svou družinou, děti obejdou náměstí v lampionovém průvodu a holešovský děkan P. J. Walczak požehná mladým letošním vínům, která bude možné na náměstí i ochutnat.

 

Městský úřad v Holešově oznamuje, že ve dnech 26. října až 8. listopadu 2017 bude na katastrálním úřadě v Holešově vyložen k veřejnému nahlédnutí obnovený katastrální operát novým mapováním týkající se  zastavěné části obce Dobrotice a to v čase: pondělí a středa od 8.00 do 17.00 hod., úterý a čtvrtek od 8.00 do 15.00 hod. a v pátek od 8.00 do 12.00 hod. Do tohoto operátu je možné nahlédnout též na webových stránkách Českého úřadu zeměměřického a katastrálního. Bližší informace naleznete na úřední desce Městského úřadu v Holešově a na Katastrálním úřadě v Holešově.

Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie v pondělí 13. listopadu od 7,30 do 17,30 hodin v částech ulic Bartošova, Družby, Havlíčkova, Národních bojovníků, Novosady, Palackého a Školní.   K dalšímu přerušení dodávky elektrické energie dojde ve čtvrtek 16. listopadu od 7,15 do 13,00 hodin v Holešově, ulice Samostatnost č.p. 1646. Podrobnosti o přerušení dodávek elektrické energie najdete na úřední desce města Holešova.

Společnost LAPP Kabel s.r.o. nabízí pracovní pozici navíječ spirálních kabelů – třísměnný provoz. Požadavkem je výuční list. Možnost nástupu za výhodných podmínek ihned. Zájemci mohou poslat svůj životopis na e-mailovou adresu romana.balounova@lappgroup.com, nebo kontaktovat firmu na tel. č. 725 972 694, nebo se dostavit osobně od 07:00 do 13:00 hod. na provozovnu do Holešova (bývalý areál Loany), Tovární 1333

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star