Tradice Ježíškova vnoučata pokračuje

Krásnou tradicí je holešovské pojetí Ježíškových vnoučat. V našem městě máme na dvě stovky seniorů, kteří žijí v Centru pro seniory nebo v Domě se zvláštním režimem. Někteří z nich jsou nemocní, někteří nemají žádné blízké, a přesto mohou hlavně díky zaměstnancům zařízení prožívat nezapomenutelné chvíle.

Letošní projekt Ježíškova vnoučata byl rozdělen na etapy, obyvatele Domu se zvláštním režimem navštívilo vedení města v úterý 5. 12., obyvatele CPS pak v úterý 12. 12. V tento den připravily pracovnice CPS vánoční posezení, kterého se zúčastnili všichni, kterým to zdraví dovolilo. Popovídali si u dobrého občerstvení, poslechli si písničky oblíbeného hudebníka Aloise Cholasty a někteří dokonce protočili partnery a partnerky na tanečním parketu.

Vánoční vystoupení si připravil soubor Všetulské Hanáček, se kterým si známé koledy s chutí zazpívali všichni přítomní. Za město Holešov všechny pozdravili místostarostové Pavel Karhan a Václav Hlobil. Spolu s pracovnicemi odboru sociálních věcí a zdravotnictví, které se starají o koordinaci a zajištění akce Ježíškova vnoučata, pak všem seniorům předali dárky a popřáli pokojné svátky. Město Holešov na dárky pro seniory vyčlenilo z rozpočtu 25 tisíc korun.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star