Hlášení městského rozhlasu 13.–14. 12. 2023

Až do 7. ledna příštího roku si můžete za skly zámeckých arkád zámku v Holešově prohlédnout vánočně laděnou výstavu nazvanou „Vánoce s medvídkem“.

 

Jednota Orel Holešov nabízí možnost veřejného bruslení na svém hřišti, kluzišti poblíž ulice Zlínská. Veřejné bruslení je možné každý pracovní den od 13,00 do 18,00 hodin. Během soboty a neděle již od 10,00 hodin. Přesné informace o provozní době, cenách i službách najdete na stránkách města.

 

Ve čtvrtek 14. prosince od 17,00 hodin můžete načerpat předvánoční atmosféru na nádvoří holešovského zámku během „Pohádkového čtení“. V průběhu tohoto adventního podvečera v zámeckých arkádách vystoupí rovněž děti ze ZUŠ Holešov. Připraveno bude také vánoční občerstvení v podobě čaje, punče a perníčků.

 

Ve čtvrtek 14. prosince od 17,00 hodin si můžete ve studovně Městské knihovny vyslechnout předvánoční vyprávění Ondřeje a Leony Machálkových nazvané „Ježíšek a jeho zahraniční kolegové“. Vstupné je 50,- Kč

 

Mezi typické předvánoční tradice patří i klasické zabijačkové hody. Ty bude možné navštívit v pátek 15. prosince od 7,00 do 13,00 hodin před podnikovou prodejnou Řeznictví Rostislav Matula na staré tržnici. Na prodej budou nejen klasická jelítka a jaterničky, ale také čerstvě vařená hlava, kolena, ovar, zabijačková polévka a jiné speciality.

 

V sobotu 16. prosince se od 16,00 do 19,00 hodin ve sportovním areálu Orla uskuteční „Diskotéka na ledě“. Kromě bruslení, tance si můžete připít vánočním punčem či horkou čokoládou. K poslechu i tanci zahraje kapela VéDéčko. 

 

V sobotu 16. prosince od 11,00 hodin se pod záštitou města Holešova uskuteční „Vánoční krámkování na masných krámech“. Těšit se můžete na jarmark s vánoční tématikou, zabijačkové speciality i dobroty z udírny. Atmosféru doladí písničkář Ziggy Horvát.

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star