Na Holešovsku došlo k optimalizaci autobusových jízdních řádů

I Holešova se dotknou změny na linkách integrované dopravy, které začaly platit 10. prosince. Na hlavních relacích bude zavedena pravidelná taktová doprava (Zlín–Holešov, Zlín–Fryšták, Holešov–Kroměříž, Holešov – Bystřice pod Hostýnem) s tím, že Fryšták, Holešov, Hlinsko pod Hostýnem, Brusné, Bystřice pod Hostýnem a Podhradní Lhota budou fungovat jako přestupní uzly.


„V oblasti dojde k snížení počtu a zpřehlednění systému linek – mezi Holešovem a Hlinskem pod Hostýnem bude jezdit pouze linka 250, mezi Hlinskem a Bystřicí pod Hostýnem pouze linky 250, 240, případně 251 přes Brusné, aniž by došlo k omezení spojů,“ vysvětluje náměstek hejtmana ZK Radek Doležel.


Nově bude fungovat přímé spojení mezi Žopy a Bořenovicemi na linkách 258 a 252. Taktéž nově bude autobusy obsluhována také průmyslová zóna Holešov, kam budou v návaznosti na třísměnný provoz zajíždět autobusy linky 150. Autobusy obslouží všechny obvyklé zastávky v Holešově, bude pokračovat přes letiště do centra průmyslové zóny a dále bude pokračovat do Martinic. Stejně tak v opačném směru, kdy z Martinic zajede do průmyslové zóny a následně na všechny obvyklé zastávky v Holešově. První autobusy budou do zóny zajíždět v půl šesté ráno a poslední před čtvrtou hodinou odpolední.


Bude také přidáno víkendové večerní spojení ze Zlína přes Fryšták a Holešov do Kroměříže po 22. hodině.


Podrobné informace a přesný rozpis jízdních řádů najdete na www.idzk.cz


Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star