Nové vozidlo pro Městskou policii

V rámci obnovy vozového parku pořídilo město Holešov pro potřeby Městské policie nový služební vůz. Jeho výběr podléhal mnoha kritériím, mezi která patří pochopitelně poměr cena/výkon, výbava, prostornost a další. Strážníci vybrali vůz SUZUKI SX4 S-Cross 1,4 BoosterJet Premium Hybrid s hybridním pohonem, díky kterému dosáhnou nízké spotřeby. „Od nového služebního vozidla očekáváme nejen minimální náklady na jeho provoz odpovídající vybavení vozidla a záruku, ale také dostatečnou velikost zavazadlového prostoru a jeho využitelnost k praktickému výkonu služby MP a lepší průjezdnost terénem,“ vysvětluje za Městskou policii Eduard Dlhopolček. Cena vozidla včetně označení a světelného a výstražného zařízení činila 672.000,-Kč včetně DPH.

Pořízení nového vozidla bylo nutné v rámci modernizace vybavení MP. „Stávající sl. vozidlo ŠKODA Fabia bylo využíváno užíváno jen v případě nutnosti a v případě odchytu psů a jiných zvířat. Vozidlo již nesplňuje požadavky a ani základní standardy pro výkon služby MP, a proto bude vyřazeno. Druhé vozidlo ŠKODA YETI je v neustálé permanenci. Užíváno je k běžnému výkonu služby, ovšem věk vozidla se už projevuje například zvýšenou potřebou údržby, stejně tak výbava sl. vozidla už rovněž neodpovídá současným požadavkům. Vozidlo bude tedy nyní sloužit jako záložní a odchytové,“ upřesňuje Dlhopolček.

 

„Městská policie tímto děkuje městu Holešov, že se snaží udělat maximum pro občany našeho města, a to nejen modernizací vybavení, ale i v rámci odborných školení a zlepšování kvalifikace u svých strážníků, kteří díky tomu mohou mnohem účinněji pomoci,“ dodává Dlhopolček.

Město Holešov se snaží maximálně podporovat akceschopnost strážníků Městské policie a s tím související zvýšenou bezpečnost občanů našeho města. Doufáme, že vůz bude dobře sloužit ku prospěchu všem.  

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star