Hlášení městského rozhlasu 7. –8. 2. 2024

Až do neděle 3. března si můžete na zámku v Holešově v sálech prvního patra prohlédnout výstavu fotografií „Itálie objektivem Pavla Koopa“. Výstava je přístupná pouze v době konání společenských akcí.

 

Jednota Orel Holešov nabízí možnost veřejného bruslení na svém hřišti, kluzišti poblíž ulice Zlínská. V neděli 11. února od 14,00 hodin se zde uskuteční opět „Školička bruslení“ pod vedením profesionálního trenéra, která je určená dětem od pěti let.

 

Zájemcům o masopustní veselí doporučujeme Masopust v masných krámech, který se uskuteční v sobotu 10. února od 9,00 hodin v masných krámech a blízkém okolí. Účastníci z řad občanů v maskách vítáni.

„Začínalo za dobrotickou zvonicí Valašsko? K národopisné rajonizaci Holešovska“ - to je název pozoruhodné přednášky docenta Miroslava Války z Ústavu evropské etnologie Masarykovy univerzity v Brně. Uskuteční se ve čtvrtek 15. února od 17,00 hodin v Městské knihovně Holešov. Nachází se naše město skutečně na rozhraní Hané a Valašska? Anebo Holešov, město na rovině, náleží spíše jen k Hané? Zájemcům o etnografickou rajonizaci doporučujeme tuto jedinečnou příležitost dozvědět se více.  

Letošní plesová sezóna pokračuje příští týden Mysliveckým plesem v Tučapech. Myslivecké sdružení Háje Tučapy – Bořenovice vás srdečnou zvou na svůj ples v sobotu 17. února od 20,00 hodin. Kromě bohaté tomboly je v ceně vstupného 300,- Kč večeře.  

 

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star