Hlášení městského rozhlasu 14. –15. 2. 2024

Až do neděle 3. března si můžete na zámku v Holešově v sálech prvního patra prohlédnout výstavu fotografií „Itálie objektivem Pavla Koopa“. Výstava je přístupná pouze v době konání společenských akcí.

 

Jednota Orel Holešov nabízí možnost veřejného bruslení na svém hřišti, kluzišti poblíž ulice Zlínská. V neděli 18. února od 14,00 hodin se zde uskuteční opět „Školička bruslení“ pod vedením profesionálního trenéra, která je určená dětem od pěti let.

 „Začínalo za dobrotickou zvonicí Valašsko? K národopisné rajonizaci Holešovska“ - to je název přednášky docenta Miroslava Války z Ústavu evropské etnologie Masarykovy univerzity v Brně. Uskuteční se ve čtvrtek 15. února od 17,00 hodin v Městské knihovně Holešov. Nachází se naše město skutečně na rozhraní Hané a Valašska? Anebo Holešov, město na rovině, náleží spíše jen k Hané? Zájemcům o etnografickou rajonizaci doporučujeme tuto jedinečnou příležitost dozvědět se více.  

 

Mezi typické moravské lidové tradice patří i klasické zabijačkové hody. Ty bude možné opětně navštívit v pátek 16. února od 7,00 do 13,00 hodin před prodejnou Řeznictví Rostislav Matula na staré tržnici. Na prodej budou nejen klasická jelítka a jaterničky, ale také čerstvě vařená hlava, kolena, ovar, zabijačková polévka či jiné speciality.

 

Letošní plesová sezóna pokračuje Mysliveckým plesem v Tučapech. Myslivecké sdružení Háje Tučapy – Bořenovice vás srdečnou zvou na svůj ples v sobotu 17. února od 20,00 hodin. Připravena bude bohatá tombola. V ceně vstupného 300,- Kč je zahrnuta večeře.  

Klub českých turistů v Holešově pořádá dvě přednášky, besedy cestovatele Martina Mykisky. První "Patagonie - větrná země na konci světa"se bude konat ve středu 21. 2.2024 v budově Panského pivovaru v Holešově. Druhá proběhne ve čtvrtek 22. 2. 2024 v městské knihovně v Holešově  s názvem  "Aljaška - divočinou na lodi, pěšky i vzduchem". Obě besedy budou doprovázeny promítáním snímků. 

Vlastivědný kroužek Holešov pořádá v sobotu 27. dubna poznávací zájezd „Po stopách partyzánského odboje na jižním Valašsku“. Na programu zájezdu je návštěva Národní kulturní památky Ploština, Juříčkův mlýn u Leskovce i prohlídka zámeckého parku ve Vizovicích. Bližší informace ve vývěsce Vlastivědného kroužku, v průjezdu Městské knihovny Holešov. Přihlášky u paní Ireny Železné, tamtéž.

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star