Hlášení městského rozhlasu 21. –22. 2. 2024

TYMY Holešov pořádá ve čtvrtek 22. února v 17,00 hodin přednášku na téma „Zdraví, základ každé existence“. Přednáší Ladislav Čapek z Centra preventivní medicíny. Vstupné 50, - Kč.

Klub českých turistů v Holešově pořádá tento týden dvě přednášky, besedy cestovatele Martina Mykisky. První "Patagonie-větrná země na konci světa" - ve středu 21. února od 18.00 hodin v budově Panského pivovaru v Holešově. Druhá proběhne ve čtvrtek 22. února od 17. 00 hodin v městské knihovně v Holešově. Nese název - "Aljaška: divočinou na lodi, pěšky i vzduchem… ". Obě besedy budou doprovázeny promítáním snímků, vstupné dobrovolné. 

Pracovnice energetické firmy bude od pátku 23. února do pátku 8.března zapisovat stavy elektroměrů dodavatelských firem v těchto a přilehlých ulicích - Dlažánky, Grohova, Horní, Masarykova, Malá, Nábřeží, náměstí Dr. E. Beneše, Očadlíkova, Palackého, Plačkov, Vítězství.

 

Holešovští házenkáři zvou v neděli 25. února od 11,00 hodin na zápas sezóny, na mistrovské utkání II. ligy mužů proti celku Bystřice pod Hostýnem. Nebývala v minulosti házené v regionu větší derby, než právě utkání s našimi sousedy. Na tento zápas pořadatelé připravily doprovodný program - vystoupení Holešovských mažoretek. Celý program bude moderovat Jakub Štefek, uskuteční se ve sportovní hale při 1. ZŠ v Holešově.

Jednota Orel Holešov pořádá na svém hřišti, kluzišti poblíž ulice Zlínská ve čtvrtek 29. února od 16,00 hodin „Karneval na ledě“. K poslechu i tanci zahraje kapela VéDé.čko, v masce vstup zdarma.

Vlastivědný kroužek Holešov pořádá v sobotu 27. dubna poznávací zájezd „Po stopách partyzánského odboje na jižním Valašsku“. Na programu zájezdu je návštěva Národní kulturní památky Ploština, Juříčkův mlýn u Leskovce i prohlídka zámeckého parku ve Vizovicích. Bližší informace ve vývěsce Vlastivědného kroužku v průjezdu Městské knihovny Holešov. Přihlášky u paní Ireny Železné, tamtéž.

 

V Holešově působí nový lékař pro děti a dorost, který nadále přijímá nové pacienty. Pan doktor Lubor Procházka pracoval 12 let na dětském a novorozeneckém oddělení v Kroměřížské nemocnici. Od minulého roku spolupracuje s doktorem Šindlerem v Holešově jako jeho zaměstnanec a od začátku roku je k dispozici po celý týden. 

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star