Hlášení městského rozhlasu 28. –29. 2. 2024

Pracovnice energetické firmy zapisuje od pátku 23. února do pátku 8.března stavy elektroměrů dodavatelských firem v těchto a přilehlých ulicích-Dlažánky, Grohova, Horní, Masarykova, Malá, Nábřeží, Nám. E. Beneše, Očadlíkova, Palackého, Plačkov a Vítězství.

 

Jednota Orel Holešov pořádá na svém hřišti, kluzišti poblíž ulice Zlínská ve čtvrtek 29. února od 16,00 hodin „Karneval na ledě“. K poslechu i tanci zahraje kapela VéDé.čko, v masce vstup zdarma.

 

Vlastivědný kroužek Holešov pořádá v sobotu 27. dubna poznávací zájezd „Po stopách partyzánského odboje na jižním Valašsku“. Na programu zájezdu je návštěva Národní kulturní památky Ploština, Juříčkův mlýn u Leskovce i prohlídka zámeckého parku ve Vizovicích. Bližší informace ve vývěsce Vlastivědného kroužku v průjezdu Městské knihovny Holešov. Přihlášky u paní Ireny Železné, tamtéž.

 

V sobotu 2. března od 9,00 hodin se uskuteční v areálu III. Základní školy v Holešově „Vepřové hody na trojce“. Prodej zabíjačkových specialit, pochoutky z kotlů, teplé nápoje a další. K dobrému jídlu zahraje Country kapela Štrůdl.

 

Divadelní pohádka „Hrnečku vař“ na motivy známého příběhu Karla Jaromíra Erbena se koná v neděli 3. března v 15,00 hodin na zámku v Holešově. Autorská pohádka je určena pro nejmenší diváky, od tří do osmi let. Délka představení přibližně 45 minut. 

 

Ve čtvrtek 7. března v 17,00 hodin se ve studovně Městské knihovny Holešov uskuteční slavnostní představení nové knihy, kterou vydalo město Holešov ve spolupráci s Vlastivědným kroužkem Holešov v rámci Knihovničky Holešovska. Nová kniha Miroslava Olšiny nese název „Putování s moždířem. Válečné fotografie Josefa Velcla 1914-1918.“ Vstupné 50,- Kč.

 

V Holešově působí nový lékař pro děti a dorost, který nadále přijímá nové pacienty. Pan doktor Lubor Procházka pracoval 12 let na dětském a novorozeneckém oddělení v Kroměřížské nemocnici. Od minulého roku spolupracuje s doktorem Šindlerem v Holešově jako jeho zaměstnanec a od začátku roku je k dispozici po celý týden. 

 

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star