Úspěšnou bruslařskou sezonu zakončil karneval na ledě

Únorovým karnevalem na ledě byla v Holešově ukončena bruslařská sezóna. Kluziště sloužilo občanům od začátku prosince až do konce února. V závěru sezóny ale došlo k takovému oteplení, že byl led už takřka neudržitelný a navíc vysoce nákladný. Nyní už počasí láká sportovce k jarním aktivitám.

Za tři měsíce provozu navštívilo kluziště více než 6 tisíc platících jednotlivců, další tisícovka návštěvníků dorazila ve skupinách a zabruslilo si nespočet dětí do 6 let, které měly vstupné zdarma. „Led hojně navštěvovaly holešovské školy, zejména 1. Základní škola a Gymnázium L. Jaroše,“ jmenuje za provozovatelský spolek Orel Lenka Karhanová.

Posledního bruslení v karnevalovém duchu se pak zúčastnilo na třicet dětí v roztomilých kostýmech. Převleků se však nebáli ani dospělí, kteří s radostí absolvovali celý program. O společné aktivity se postaral hokejový trenér Vladimír Sedlář, který se dětem věnoval také ve školičce bruslení. Ta bývá v nabídce každoročně a pravidelně se těší velkému zájmu veřejnosti, letos se učilo bruslit 112 dětí.

Bruslařská sezóna byla tedy úspěšná, letošní běžný provoz se osvědčil. „Spokojenost byla hlavně s kvalitou ledu, kterou si chválili i hokejisté a přijíždějící návštěvníci z okolí Přerova a Kroměříže,“ doplňuje Karhanová.

 

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star