Hlášení městského rozhlasu 13. – 14. 3. 2024

Ve čtvrtek 14. března od 17,00 hodin bude na zámku v Holešově zahájena výstavní sezona 2024. A to vernisáží výstavy „SEVA, český fenomén“ za účasti autora projektu Petra Šimra.

 

Na zámku v Holešově se v pátek 15. března od 18,00 hodin opětně uskuteční „Večer bojovníků Holešov“.

 

Vlastivědný kroužek Holešov zve na přednášku „Hanácké kníže. Pozapomenutá osobnost hanáckého národopisu Jožka Vaverka“, která se uskuteční ve čtvrtek 21. března od 17,00 hodin ve studovně Městské knihovny Holešov. Kromě jiného se na ní dozvíte o zaniklé starodávné regionální tradici tzv. „Honění krála“, která byla srovnatelná snad jen s vlčnovskou jízdou králů.  

 

TYMY Holešov pořádá v neděli 24. března vycházku s lesákem Milanem Macůrkem nazvanou „Vítání jara“. Cílem vycházky přes Žopy bude myslivecká chata v Přílepích. Na programu je přírodovědná sazka, povídání o přírodě, soutěže, hry a společný táborák. Sraz v 10,00 hodin u ZUŠ Holešov.

 

Příspěvková organizace DECENT Hulín se stala novým poskytovatelem terénní pečovatelské služby pro ORP Holešov. Služby poskytuje v domácím, přirozeném prostředí hlavně osobám se sníženou soběstačností. Cílem služby je umožnit setrvat lidem v jejich domácím prostředí i přes omezení způsobená věkem nebo zdravotním postižením. Zájemci o službu se mohou podrobněji informovat na telefonním čísle 602 500 320.

 

Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie. A to ve středu 27. března od 7,30 do 15,00 hodin. Vypnutím el. energie budou omezeny ulice, nebo jejich části: Dukelská, Rymická, Za Vodou, Zahradní.  Podrobnosti o přerušení dodávek elektrické energie najdete na úřední desce města Holešova.

 

Vlastivědný kroužek Holešov pořádá v sobotu 27. dubna poznávací zájezd „Po stopách partyzánského odboje na jižním Valašsku“. Na programu zájezdu je návštěva Národní kulturní památky Ploština, Juříčkův mlýn u Leskovce i prohlídka zámeckého parku ve Vizovicích. Bližší informace ve vývěsce Vlastivědného kroužku v průjezdu Městské knihovny Holešov. Přihlášky u paní Ireny Železné, tamtéž.

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star