Hlášení městského rozhlasu 20. – 21. 3. 2024

Vlastivědný kroužek Holešov zve na přednášku „Hanácké kníže. Pozapomenutá osobnost hanáckého národopisu Jožka Vaverka“, která se uskuteční ve čtvrtek 21. března od 17,00 hodin ve studovně Městské knihovny Holešov. Kromě jiného se na ní dozvíte o zaniklé starobylé regionální tradici tzv. „Honění krála“, která byla srovnatelná snad jen s vlčnovskou jízdou králů.  

 

V pátek 22. března od 18,00 hodin pořádá Městská knihovna Holešov „Komiksovou noc s Andersenem“ pro děti ve věku od pěti do deseti let. Přihlášky a bližší informace v knihovně.

 

Kavárna U Ámose společně s Divadelním studiem Viktorka zve na autorské čtení spisovatele, divadelního kritika Ladislava Vrchovského z knihy „Z podzemí ke slunci“. Uskuteční se v pátek 22. března v 18,00 hodin v Kavárně u Ámose. Součástí večera bude videoprojekce a beseda s autorem.

 

TYMY Holešov pořádá v neděli 24. března vycházku pro děti i rodiče s lesákem Milanem Macůrkem nazvanou „Vítání jara“. Cílem vycházky přes Žopy bude myslivecká chata v Přílepích. Na programu je přírodovědná sazka, povídání o přírodě, soutěže, hry a společný táborák. Sraz v 10,00 hodin u ZUŠ Holešov.

 

Příspěvková organizace DECENT Hulín se stala novým poskytovatelem terénní pečovatelské služby pro ORP Holešov. Služby poskytuje v domácím, přirozeném prostředí hlavně osobám se sníženou soběstačností. Cílem služby je umožnit setrvat lidem v jejich domácím prostředí i přes omezení způsobená věkem nebo zdravotním postižením. Zájemci o službu se mohou podrobněji informovat na telefonním čísle 602 500 320.

 

Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie. A to ve středu 27. března od 7,30 do 15,00 hodin. Vypnutím el. energie budou omezeny ulice, nebo jejich části: Dukelská, Rymická, Za Vodou, Zahradní.  Podrobnosti o přerušení dodávek elektrické energie najdete na úřední desce města Holešova.

 

Vlastivědný kroužek Holešov pořádá v sobotu 27. dubna poznávací zájezd „Po stopách partyzánského odboje na jižním Valašsku“. Na programu zájezdu je návštěva Národní kulturní památky Ploština, Juříčkův mlýn u Leskovce i prohlídka zámeckého parku ve Vizovicích. Bližší informace ve vývěsce Vlastivědného kroužku v průjezdu Městské knihovny Holešov. Přihlášky u paní Ireny Železné, tamtéž.

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star