Nová cyklostezka pro bezpečnější pohyb cyklistů

Budování nových cyklostezek je pro město Holešov velmi důležitým tématem. V době takto hustého silničního provozu už ani nelze jinak a je nutné zajišťovat co možná nejvyšší bezpečnost chodcům i cyklistům. Připravuje se hned několik vstřícných kroků pro cyklisty. Jedním z nich bude nová cyklostezka, která konečně propojí Holešov s cyklostezkou na Martinice. 

Projekt zahrnuje rekonstrukci stávající účelové a místní komunikace. Cyklostezku budou tvořit dvě části. První část povede v ulici K Větřáku od ulice Tovární po místní komunikaci Květná (před areál Technických služeb) v délce 280 m a šířce 4 m, s nosností 7,5 tun. Druhá část stezky povede od ulice Květná II po samotu Větřák o délce 550 m a šířce 3 m.  „Nové vedení města cyklostezku po 17. dubnu 2023 v rekordním čase vyprojektovalo, díky podpoře krajského úřadu zajistilo souhlas se stavbou na pozemku kraje a získalo dotaci ve výši 5,976 mil. Kč, tedy cca 85 % z projektovaných nákladů ve výši 7,030 mil. Kč,“ vysvětluje místostarosta města Pavel Karhan. Rada města Holešova na svém zasedání 9. 4. 2024 vybrala pro zhotovení investiční akce vítěznou společnost KKS Zlín, která dílo zhotoví za 6,522 milionu korun.

„Cyklostezka umožní bezpečnou dopravu občanů do práce, do škol, či za rekreací. Budou zkráceny dojezdové vzdálenosti v rámci města, a tím dojde k pozitivní motivaci občanů k využívání cyklistické dopravy. Cyklostezka zároveň odkloní cyklisty z ulice Zlínská, po níž denně projede přes 6 tisíc vozidel, čímž bude zvýšena bezpečnost a plynulost provozu ve městě,“ uvedl k připravované akci místostarosta Pavel Karhan.

 

Budovat se začne bez zbytečných prodlev, termín dokončení je stanoven na konec listopadu letošního roku. Pokud však nenastanou žádné komplikace, je pravděpodobné, že hotovo bude dříve.

„Druhý podobný projekt, který jsme chtěli realizovat pro občany Tučap (mělo dojít k propojení ulice Bořenovské s Tučapy), jsme kvůli nesouhlasu vlastníků pozemků z řad zemědělců museli zastavit a žádost o dotaci stáhnout. To považuji za obrovskou škodu, především pro Tučapáky,“ doplňuje místostarosta Karhan.

 

Hana Helsnerová

náhledové foto: Jakub Nevřala

cyklostezka.jpg

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star