Hlášení městského rozhlasu 11. – 12. 4. 2024

Charita Holešov pořádá do pátku 12. dubna jarní sbírku šatstva. Nepotřebné šatstvo, povlečení a jiné textilie můžete přinést do prostor Českého svazu zahrádkářů v Holešově. A to v pondělí a ve středu od 8,00 do 16,00 hodin, v úterý a ve čtvrtek od 8,00 do 17,30 hodin a v pátek od 8,00 do 15,00 hodin.

 

Mezi typické moravské lidové tradice patří klasické zabijačkové hody. Ty bude možné opětně navštívit, tuto sezonu již naposled, v pátek 12. dubna od 7,00 do 13,00 hodin před prodejnou Řeznictví Rostislav Matula na staré tržnici. Na prodej budou nejen klasická jelítka a jaterničky, ale také čerstvě vařená hlava, kolena, ovar, zabijačková polévka či jiné speciality.

 

Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie. A to ve čtvrtek 11. dubna a v pátek 12. dubna od 7,30 do 17,00 hodin. Vypnutím el. energie bude omezena místní část města-Dobrotice.  Podrobnosti o přerušení dodávek elektrické energie najdete na úřední desce města Holešova.

Pracovnice energetické firmy zapisuje do pátku 19. dubna stavy elektroměrů. Prosí občany, aby umožnili přístup či aby nechali stav elektroměrů zapsán na viditelném místě. Jedná se o tyto a přilehlé ulice: Bezručova, Hankeho, Holajka, Komenského, Kráčiny, Květná, náměstí Svobody, Nerudova, Osvobození, Ovocná, Partyzánská, Sadová, Střelnice, Zahradní a Zlínská.

V pátek 19. dubna od 18,00 hodin se uskuteční v sala terreně zámku v Holešově varhanní koncert při příležitosti 55. výročí založení SORRY KLUBU. Vystoupí Pravoslav Březík – varhany a Pavel Březík – viola. Vstupné dobrovolné.

 

Vlastivědný kroužek Holešov pořádá v sobotu 27. dubna poznávací zájezd „Po stopách partyzánského odboje na jižním Valašsku“. Na programu zájezdu je návštěva Národní kulturní památky Ploština, Juříčkův mlýn u Leskovce i prohlídka zámeckého parku ve Vizovicích. Bližší informace ve vývěsce Vlastivědného kroužku v průjezdu Městské knihovny Holešov. Přihlášky u paní Ireny Železné, tamtéž.

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star