Všetulská hůlka potřinácté

Nepostupová soutěž mažoretek Všetulská hůlka už má v Holešově dlouholetou tradici. Pravidelně se představují kluby z celé Moravy a dokonce i ze Slovenska. Dalekou cestu do Holešova vážili účastníci Prešova, kteří ale ani na okamžik nelitovali. Obdivovali nejen zámek, ale i holešovskou zahradu a také celkové pojetí soutěže. Pro děvčata je to skvělá příležitost, jak si bez rivality porovnat své umění, jak si vyzkoušet vystupování před velkým publikem a hlavně se ukázat před odbornou porotou a načerpat inspiraci. Atmosféra je na zámku Holešov vždy perfektní, mažoretky se navzájem povzbuzují a podpora ze strany rodičů a diváků je neutuchající. Pro některé to byla premiéra, a tak nechybělo ani pár slziček, které ovšem byly překonány perfektními sportovními výkony.

Holešovské mažoretky reprezentovaly tři skupiny, z nichž si všechny odnesly krásná umístění. Přípravka brala 1. místo, Baby Lentilky 2. místo a Mini Lentilky 1. místo. První místo v kategorii pomponů patřilo také Rebelkám z pořadatelského SVČ Tymy. Kategorií ale bylo mnoho, tudíž i ocenění si odvážela velká spousta skupin. Kompletní výsledky zde: https://soutez-vsetuly.4fan.cz/lang_cs/soutez_vysledky/11/ 

Záštitu nad touto akcí převzal starosta města Milan Fritz, který společně s Jarmilou Vaclachovou celou soutěž zahájil. Symbolický klíč od zámku pak nejmladší mažoretce předal hrabě Rottal, který vždy stylově všechny účastníky vítá. Všetulskou hůlku podpořil také Zlínský kraj.

Hana Helsnerová

 

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star