Hlášení městského rozhlasu 17. – 18. 4. 2024

Ve čtvrtek 18. dubna od 17,00 hodin se ve studovně Městské knihovny Holešov uskuteční přednáška Jana Machaly „První pogrom. Protižidovský pogrom v Holešově roku 1774. Jeho příčiny a následky“. Zajímavá přednáška z dávného období našeho města se zaměří nejen na samotný zločinný pogrom, ale také na dobové i místní souvislosti, které vyústili v sérii násilností v Holešově i v širokém okolí.   

 

V pátek 19. dubna od 18,00 hodin se uskuteční v sala terreně zámku v Holešově varhanní koncert při příležitosti 55. výročí založení SORRY KLUBU. Vystoupí Pravoslav Březík – varhany a Pavel Březík – viola. Vstupné dobrovolné.

  

V sobotu 20. dubna v 19,00 můžete v novém prostoru Kavárny u Ámose –v Ámosově šopě shlédnout černou autorskou komedii „Kandidát“, v podání Divadelního studia Viktorka, režie – Ladislav Vrchovský.

Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie. A to v pondělí 22. dubna od 7,30 do 14,00 hodin. Vypnutím el. energie bude omezena část ulice Sušilova. Dále pak ve středu 24. dubna od 7,30 do 17,00 hodin. Vypnutím el. energie bude částečně omezena místní část města-Dobrotice. Podrobnosti o přerušení dodávek elektrické energie najdete na úřední desce města Holešova.

  

Vlastivědný kroužek Holešov pořádá v sobotu 27. dubna poznávací zájezd „Po stopách partyzánského odboje na jižním Valašsku“. Na programu zájezdu je návštěva Národní kulturní památky Ploština, Juříčkův mlýn u Leskovce i prohlídka zámeckého parku ve Vizovicích. Bližší informace ve vývěsce Vlastivědného kroužku v průjezdu Městské knihovny Holešov. Přihlášky u paní Ireny Železné, tamtéž.

 

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star