Hlášení městského rozhlasu 24. – 25. 4. 2024

Orel jednota Holešov si vás dovoluje pozvat na stavění máje na náměstí Dr. E. Beneše v Holešově. Uskuteční se v úterý 30. dubna od 15,00 hodin, kdy budou připraveny atrakce pro děti. V 17,00 hodin pak proběhne vlastní stavění májky. Následovat bude vystoupení dětského valašského souboru Malá Rusava, k tanci a poslechu zahraje Holešovská muzika. Občerstvení zajištěno.

 

Městská knihovna Holešov zve na přednášku Nikoš Navrátilové nazvanou „Divoké bylinky okolo nás“, která se uskuteční ve čtvrtek 2. května v 17,00 hodin ve studovně knihovny. Přijďte zjistit, které bylinky, jež jsou bohatým zdrojem vitamínů a minerálů, rostou ve vaší blízkosti a jak je zařadit do každodenního života.

 

Od 1. května až do 30. září tohoto roku můžete opětně navštívit, v rámci bezplatných komentovaných prohlídek s průvodcem, církevní památky.  Prohlídky po význačných církevních památkách našeho města jsou součástí projektu „Otevřené brány“ a týkají se farního kostela Nanebevzetí Panny Marie včetně Černé kaple i kostela svaté Anny včetně kaple sv. Kosmy a Damiána. Prohlídky probíhají o víkendech a státních svátcích v určených hodinách a mimo dobu bohoslužeb, v pracovních dnech po telefonické domluvě.

 

Vlastivědný kroužek Holešov pořádá v sobotu 27. dubna poznávací zájezd „Po stopách partyzánského odboje na jižním Valašsku“. Na programu zájezdu je návštěva Národní kulturní památky Ploština, Juříčkův mlýn u Leskovce i prohlídka zámeckého parku ve Vizovicích. Bližší informace ve vývěsce Vlastivědného kroužku v průjezdu Městské knihovny Holešov. Přihlášky u paní Ireny Železné, tamtéž.

 

Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie. A to ve středu 15. května od 9,30 do 11,30 hodin. Vypnutím el. energie bude omezena chatová lokalita mezi točnou u fotbalového hřiště na Střelnici a Dobroticemi a část Dobrotic. Podrobnosti o přerušení dodávek elektrické energie najdete na úřední desce města Holešova.

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star