Hlášení městského rozhlasu 2. 5. 2024

Městská knihovna Holešov zve na přednášku Nikoš Navrátilové nazvanou „Divoké bylinky okolo nás“, která se uskuteční ve čtvrtek 2. května v 17,00 hodin ve studovně knihovny. Přijďte zjistit, které bylinky, jež jsou bohatým zdrojem vitamínů a minerálů, rostou ve vaší blízkosti a jak je zařadit do každodenního života.

 

Od 1. května až do 30. září tohoto roku můžete opětně navštívit, v rámci bezplatných komentovaných prohlídek s průvodcem, církevní památky.  Prohlídky po význačných církevních památkách našeho města jsou součástí projektu „Otevřené brány“ a týkají se farního kostela Nanebevzetí Panny Marie včetně Černé kaple i kostela svaté Anny včetně kaple sv. Kosmy a Damiána. Prohlídky probíhají o víkendech a státních svátcích v určených hodinách a mimo dobu bohoslužeb, v pracovních dnech po telefonické domluvě.

 

V pondělí 6. května v 16,00 hodin se na městském hřbitově v Holešově uskuteční pietní akt u příležitosti výročí ukončení 2. světové války.

 

Vedení města Holešova si vás dovoluje pozvat na znovuodhalení pomníku jednoho z nejvýznamnějších českých hudebních skladatelů ­Bedřicha Smetany. Znovuodhalení opraveného pomníku se uskuteční ve Smetanových sadech v pátek 10. května ve 12,00 hodin. ­

 

Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie. A to ve středu 15. května od 9,30 do 11,30 hodin. Vypnutím el. energie bude omezena chatová lokalita mezi točnou u fotbalového hřiště na Střelnici a Dobroticemi i část Dobrotic.  Podrobnosti o přerušení dodávek elektrické energie najdete na úřední desce města Holešova.

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star