18. Bluesový podzimek již tento pátek

Přijměte pozvání na tradiční Bluesový podzimek, který se již koná poosmnácté v klubu New Dive v Holešově na zámku v pátek 10. listopadu od 19 hodin.

 

Jako první vystoupí Nick Schnebelen se svým triem, který vyrazil na sólové světové koncertní turné po rozpadu věhlasné rodinné kapely Trampled Under Foot, která za své existence sbírala jedno ocenění za druhým včetně nejprestižnější Blues Music Award 2014 jako nejlepší bluesový soubor a jejich album coby nejlepší bluesová nahrávka. Samotný Nick byl již v roce 2008 vyhodnocen coby nejlepší bluesový kytarista. Jeho hra a zpěv jsou plné bluesového napětí, energie a kytarové virtuozity a je pro posluchače festivalu velkým příslibem skvělého hudebního zážitku.

 

Posluchače nepochybně nadchne i další hvězdná kapela Cheap Tobacco z Polska, na tamnější scéně jedna z nejlepších v čele s fantastickou zpěvačkou Natalií Kwiatkowskou, která nejen s kapelou, ale i jako sólistka obdržela řadu cen, nejvíce hodnotnou je pak vítězství v anketě Nejlepší zpěvačka blues 2015 a 2016. Repertoár kapely je postaven na autorských písních přesahujících bluesové schémata a mířících do různých odstínů soulu i šansonu.


Místní scénu bude reprezentovat zpěvačka Magdalena Malaníková, která přijede na festival se svou kapelou Same Old Story s vynikajícím klavíristou Štěpánem Holíkem. Pěvecký vývoj Magdalenu zákonitě přivedl k náročnějším formám projevu a proto není divu, že v jejím z části autorským repertoáru dominují jazzové a bluesové skladby. Závěr festivalové přehlídky bude patřit holešovským rythm and bluesovým Good Old Trails s poctivým blues i vlastními skladbami, kde se vedle již ostřílených hudebníků představí mladá, nadějná zpěvačka Katka Charvátová.


Předprodej vstupenek je na TICKETPORTAL a na Informačním centru MKS na zámku Holešov a samozřejmě na místě před festivalem. Vstupné symbolické 190 Kč.

 

bluesovy_podzimek_2017.jpg

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star