Hlášení městského rozhlasu 8. – 9. 5. 2024

Orel jednota Holešov zve na osmý ročník Sarkandrovské poutě smíření z Holešova na Svatý Hostýn. Pěší pouť v historizujícím stylu za účasti krojovaných z různých etnografických regionů, s doprovodem muziky proběhne v sobotu 11. května. Sraz poutníků v 8,00 hodin u mariánského morového sloupu na náměstí. Zváni jsou všichni lidé dobré vůle, kteří si uvědomují potřebu smíření. 

 

Spolek Tokaheya zve na „Festival pro čolka“, který proběhne od soboty 11. do neděle 12. května Kurovickém lomu. Kromě tradiční expozice živé fauny, která v lomu běžně žije, dopřeje festival návštěvníkům širokou škálu vzdělávacích, tvůrčích a zábavných aktivit pro celou rodinu. 

 

Tento rok slavíme padesát let trvání dětského pěveckého sboru Moravské děti. Gratulovat k tomuto výročí přijede chlapecký sbor Boni pueri z Hradce Králové. Koncert nazvaný „Letem světem hudebním světem s Boni pueri“ se uskuteční v neděli 12. května v 18,00 hodin ve velkém sále zámku v Holešově.

 

Městská knihovna Holešov zve na přednášku, besedu „Justice for nature“, která se uskuteční v pondělí 13. května v 17,30 hodin. Tématem budou pralesy, oceány, kytovci i jaguáři – cestování kvůli poznání i ochraně přírody. Vstupné dobrovolné.

 

Vedení města Holešova si vás dovoluje pozvat na znovuodhalení pomníku jednoho z nejvýznamnějších českých hudebních skladatelů Bedřicha Smetany. Znovuodhalení opraveného pomníku se uskuteční ve Smetanových sadech v pátek 10. května ve 12,00 hodin. ­

 

Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie. A to ve středu 15. května od 9,30 do 11,30 hodin. Vypnutím el. energie bude omezena chatová lokalita mezi točnou u fotbalového hřiště na Střelnici a Dobroticemi a část Dobrotic. Vypnutím el. energie bude omezena část místní části města-Dobrotice a část ulice Střelnice. Podrobnosti o přerušení dodávek elektrické energie najdete na úřední desce města Holešova.

 

Vlastivědný kroužek Holešov pořádá v sobotu 18. května poznávací zájezd do Laxenburgu a Badenu v Rakousku nazvaný „Místa, ke odpočívali rakouští císaři“.

Bližší informace naleznete ve vývěsce Vlastivědného kroužku v průjezdu Městské knihovny Holešov. Přihlášky u paní Ireny Železné, tamtéž.

 

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star