Kvalifikační kolo mažoretek bylo úspěšné pořadatelsky i svými výsledky pro domácí mažoretky

Třetí dubnová neděle byla, co se týče počasí, velmi sychravá a pochmurná. Zato ve sportovní hale 1. ZŠ Holešov to zářilo a třpytilo se všude, kam jen oko pohlédlo. Svaz mažoretek ČR ve spolupráci s domácím klubem Mažoretek Holešov již potřetí uspořádali Kvalifikační kolo pro disciplíny sólo, duo a trio klasická mažoretka ve výkonnostních třídách A, B, C.

Kromě tradičních účastníků jako jsou mažoretkové soubory z Hranic, Hluku nebo Kroměříže zavítaly 21. dubna na Moravu i zástupkyně tohoto estetického sportu z Prahy, Benešova či severočeské Nové Vsi nad Nisou.  Soutěžení přihlíželo na dvě stovky diváků a porota ohodnotila 120 soutěžních choreografií. Nejpočetnější zastoupení měly právě domácí mažoretky. Holešov reprezentovalo 16 děvčat, z nichž 15 vybojovalo postup na mistrovství ČR do Ronova nad Doubravou (17. - 18. 5. 2024).

Vyhlašování výsledků se zúčastnil i starosta města Holešova pan Milan Fritz, který předal pozornosti vedoucím a trenérům jednotlivých klubů.  Čekání na slavnostní akt zpestřily nejmladší holešovské mažoretky z přípravné skupiny, kdy za vydatného potlesku zaplněné tribuny předvedly svou nacvičenou choreografii.

Klub Mažoretek Holešov reprezentovaly tyto dívky:

SÓLA:

 • Karolína Klimková (děti A) – 1. místo s postupem na MČR
 • Karolína Podolová (děti A) – 2. místo s postupem na MČR
 • Emma Horáková (děti B) – 1. místo s postupem na MČR
 • Mariana Konečná (děti B) – 3. místo a postup na MČR
 • Tereza Michalcová (děti B) – 7. místo
 • Sabina Krajcarová (děti C) – 1. místo
 • Karolína Krumpolcová (junior mladší A) - 1. místo s postupem na MČR
 • Tereza Podolová (junior mladší B) – 1. místo s postupem na MČR
 • Dorota Bělíčková (junior starší A) – vicemistr kvalifikace, postup na MČR

DUA:

 • Hana Nevařilová + Tereza Podolová (junior mladší A) – 1. místo s postupem na MČR
 • Aneta Pisková + Lucie Tučková (junior mladší A) – 2. místo s postupem na MČR
 • Nikol Chudárková + Lucie Vlčková (junior mladší B) – 1. místo s postupem na MČR
 • Emily Kubálková + Romana Šeděnková – 1. místo s postupem na MČR

Své svěřenkyně skvěle připravily trenérky Jolana Saibertová, Nikola Podrazilová, Lucie Zapletalová, Denisa Zdráhalová a Kateřina Svoboda.

Velké poděkování patří všem, kteří se zapojili do příprav a organizace akce a opět tak zajistili pohodovou soutěžní atmosféru a příjemné zázemí pro všechny zúčastněné. Milým potěšením pro medailistky byly sladké odměny, které poskytla firma MIRIBEN. Dorty pro nejlepší sólo a duo věnovala Martina Podolová a oba putovaly k mažoretkám z Hranic. Soutěž finančně podpořilo město Holešov, Zlínský kraj a Národní sportovní agentura.

V disciplínách s rekvizitami a o nominaci na říjnové mistrovství Evropy mažoretek vyrazily bojovat 3 holešovské zástupkyně o dva týdny později do Kolína. Zde se svými tematickými choreografiemi získaly medaile i možnost reprezentovat Svaz mažoretek a twirlingu ČR na ME v Nizozemsku. Jsou to tyto závodnice - sólistky Karolína Podolová, Veronika Hodonská a dvojice Veronika Hodonská + Klaudie Uvírová.

 

Mgr. Lenka Klepalová

Mažoretky Holešov

rekvizity-postupy-na-me-mazoretek.jpg

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star