Smetanovy sady opraveny, busta Bedřicha Smetany odhalena

Na začátku měsíce května byla opravena komunikace ve Smetanových sadech. Došlo k vyfrézování stávajícího povrchu a položení nového asfaltového koberce. Oprava zahrnovala také výškové úpravy kanalizačních poklopů a vtokových mříží. O realizaci akce se postarala společnost Strabag za cenu 1 milion korun. Na to navazovala práce na obrubách v hodnotě 200 tisíc korun.

Vedení města Holešova vyhodnotilo způsob provedené opravy jako nejvhodnější s ohledem na rozsah a cenu. „Dali jsme přednost celkové opravě před pouhým takzvaným „látáním“ děr. Jelikož však nešlo o investici, ale pouze o opravu, nebude stav všech chodníků aktuálně stoprocentní. Opravy chodníků budou naplánovány v příštích letech,“ vysvětluje místostarosta Karhan.

Spolu s renovací busty Bedřicha Smetany, na které byly provedeny odborné restaurátorské práce, a upraveným okolím památníku, jsou dokončeny další kroky ke zvelebování města. Nyní jsou Smetanovy sady důstojným místem nejen pro oslavy dvoustého výročí narození našeho významného hudebního skladatele. Cena za restaurátorské práce činila 210 tisíc korun a úprava okolí pak 90 tisíc korun.

Znovuodhalení busty Bedřicha Smetany proběhlo v pátek 10. května za hojné účasti dětí z obou přilehlých základních škol, díky kterým si všichni přítomni mohli poslechnout krásné hudební pásmo. Děkujeme všem, kteří se akce zúčastnili.

Hana Helsnerová

Foto Lenka Kruťová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star