Hlášení městského rozhlasu 22. – 23. 5. 2024

3. Základní škola Holešov slaví 50. výročí svého otevření. V rámci oslav zve veřejnost na den otevřených dveří, který proběhne v sobotu 25. května. V rámci celodenního programu si budete moci prohlédnout školu, budou připraveny ukázky výukových aktivit, soutěžní hry na školním hřišti i neformální setkání s občerstvením na školní zahradě.

 

Moravský rybářský svaz, pobočný spolek Holešov pořádá v sobotu 25. května od 6,00 hodiny ranní v areálu Rybníčky „Rybářské závody“. Občerstvení bude zajištěno, k poslechu zahraje country skupina Texas. Petrův zdar - srdečně zdraví a zvou rybáři.

 

V úterý 28. května v 17, 00 hodin se uskuteční v sala terenně zámku v Holešově přednáška o výzkumu a restaurování unikátního hejtmanského meče Jana z Rottalu. Výsledky výzkumu budou prezentovat odborníci z FF MU v Brně a pracovníci Metodického centra konzervace Technického muzea Brno. Vstupné činí 100,- Kč.

 

Od pátku 31. května až do neděle 2. června se můžete těšit na bohatý kulturní a společenský program v rámci Dnů města Holešova. V pátek 31. května v 17,00 hodin budou například oceněny osobnosti města na zámku v Holešově, tamtéž pak ve 21,00 hodin proběhne koncert skupiny Argema. V sobotu 1. června je připraven celodenní program na náměstí Dr. E. Beneše. A to od řemeslných a farmářských trhů, vystoupení folklorních souborů až po kácení máje v 17,00 hodin. V neděli 2. června bude v 9,30 sloužena ve farním kostele mše svatá za naše i partnerská města i za Mikroregion Holešovsko. V zámecké zahradě začne od 14,00 hodin program nejen pro děti – dětský den.  

 

Historické dny na hradě Kurovice se uskuteční od soboty 1. do neděle 2. června v nedaleké obci Kurovice. Kromě možnosti prohlídek hradu s průvodcem se budou po oba dny střídat šermířské skupiny s vystoupeními, budou prezentovány historické tance i dobová hudba. Budete mít možnost ochutnat speciality z historické kuchyně. Bližší informace o programu naleznete na internetových stránkách - kurovice.info 

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star