Dny města Holešova zahájíme 31. května

Už brzy nás čeká celoměstská oslava s kulturním a společenským vyžitím pro naše občany. Program bude zahájen v pátek 31. 5. a ukončen v neděli 2. 6. Vstupné na celý program je zdarma.

V rámci třídenního programu se mohou bavit malí i velcí. Páteční dopoledne bude patřit SVČ TYMY a holešovským školám, které si na náměstí vytvoří takovou malou Evropu. Prezentovat budou Českou republiku, Německo, Španělsko a Holandsko. Odpoledne se v centru města uskuteční bubenický absolventský koncert. Netradičně v pátek pak oceníme osobnosti města Holešova za rok 2023. Večer se pak zájemci mohou těšit na mladou a energickou kapelu Kiks brass a oblíbenou rockovou skupinu Argema.

Sobotní den bude folklorní, nebudou chybět farmářské trhy, cimbálovka, dechovka, vystoupení souborů ani vyvrcholení v podobě kácení máje. Večer pak zahraje Showband Pavla Březiny.

K nedělnímu programu Dnů města neodmyslitelně patří mše svatá a také dopolední matiné Big bandu Holešov. Na odpoledne se pak mohou těšit hlavně děti, protože Dny města Holešova letos ukončíme parádní celoměstskou oslavou Dne dětí.  Představí se sokolové i sokolníci. Že je to matoucí? Kdepak! Sokolové nám předvedou nacvičené skladby, které si připravují na sokolský slet. A sokolníci s dravci pak předvedou letové ukázky a sokolnickou pohádku. Po celou dobu mohou děti plnit úkoly v pohádkovém lese a projíždět se vláčkem Pacifikem. V případě deště bude pohádkový les připraven v arkádách a uspořádáme i dětskou diskotéku.

Dny města jsou také příležitostí pro setkání se zástupci partnerských měst, i letos přijmou pozvání kolegové ze Slovenska, Polska i Chorvatska. Chorvaté tentokrát přijedou v silném obsazení. Můžeme se těšit na folklorní soubor KUD Hrvatska, který se představí několikrát v rámci programu.

Nenechte si to ujít, jste všichni srdečně zváni. 

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star