Hlášení městského rozhlasu 29. – 30. 5. 2024

Od pátku 31. května až do neděle 2. června se můžete těšit na bohatý kulturní a společenský program v rámci Dnů města Holešova. Vstupné na program je zdarma. V pátek 31. května v 17,00 hodin budou například oceněny osobnosti města na zámku v Holešově, tamtéž pak ve 21,00 hodin proběhne koncert skupiny Argema. V sobotu 1. června je připraven celodenní program na náměstí Dr. E. Beneše. A to od řemeslných a farmářských trhů, vystoupení folklorních souborů až po kácení máje v 17,00 hodin. V neděli 2. června bude v 9,30 sloužena ve farním kostele mše svatá za naše i partnerská města i za Mikroregion Holešovsko. V zámecké zahradě začne od 14,00 hodin program nejen pro děti – dětský den.  

 

Dny města jsou také příležitostí pro setkání se zástupci partnerských měst. Také letos přijali pozvání k návštěvě našeho města představitelé partnerských měst ze Slovenska, z Topoĺčianek i z Turčianských Teplic, z Polské Pszczyny i z Desiniče v Chorvatsku. V rámci programu Dnů města Holešova se můžeme těšit na vystoupení kulturně-uměleckého spolku „Horvatska“.

 

S ohledem na konání Dnů města Holešova prosíme, abyste neparkovali na náměstí Dr. E. Beneše. A to v pátek 31. 5. od 7:00 do 12:00 hodin na straně od Masných krámů. V sobotu 1. června pak bude uzavřeno celé náměstí od 6:00 do 18:00 hodin s ohledem na řemeslné, farmářské trhy a kácení máje. Na náměstí bude v uvedenou dobu zastavena doprava. Děkujeme za pochopení.

 

Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie. A to ve čtvrtek 13. června od 7,30 do 15,00 hodin. Vypnutím el. energie bude omezena část ulice Květná, část ulice U Kasáren, Větřák a část ulice Zlínská. Podrobnosti o přerušení dodávek elektrické energie najdete na úřední desce města Holešova.

 

Až do listopadu tohoto roku si můžete na zámku v Holešově prohlédnout výstavu, která se věnuje poslednímu šlechtickému rodu, jenž vlastnil holešovské panství. Výstava nese název „Wrbnové. Konec starých časů“.

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star