Na holešovském náměstí vyrostla Malá Evropa

Co je typické pro Holandsko? Jaký je národní sport ve Španělsku? Co se jí v Německu a pije v Česku? Co znamená slovo paradajka? Holešovské základní školy a SVČ Tymy pro návštěvníky náměstí vytvořily speciální program, kdy bylo možné během pár chvil procestovat hned pět států Evropy.

Školáci a školkáčci, kteří byli nejčastějšími hosty, se tak mohli dozvědět mnoho informací o zemích Evropské unie, ochutnat typické dobroty jednotlivých zemí nebo si dokonce zahrát fotbal. Část náměstí se tak zabarvila do národních barev našich a Slovenských, část byla červeno-žluto-černá v barvách Německa a Španělska a pořadatelské SVČ Tymy pak zářilo barvou oranžovou v duchu Holandska. Nechyběly preclíky, olivy, paradajky, sangria nebo sýry. Připravené byly taky nápadité fotokoutky pro fotku v kroji, v dřevácích nebo jako toreadoři.

Děti, které dorazily na náměstí, si mohly také procvičit slovíčka nebo si zasoutěžit ve speciálních disciplínách. Nechyběla ani taneční a hudební vystoupení či prezentace.  

Malá Evropa byla pojata jako oslava 20 let od vstupu České republiky do EU. A oslava to byla vydařená. Poděkování patří všem, kteří se na přípravě jednotlivých prezentačních stanovišť podíleli.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star