Víkend plný hudby

Kromě dílčích programů Dnů města Holešova nesmíme opomenout ani výbornou hudební nabídku, kterou mohli přijmout všichni milovníci rocku, popu, dechovky i jazzu a swingu. Pro občany byla připravena pestrá nabídka hudebních vystoupení s volným vstupem.

Hudební program byl zahájen absolventským koncertem bubeníků z holešovské ZUŠky, který se kvůli nepřízni počasí konal v New Drive Clubu. Nakonec to byla šťastná volba, protože tento prostor je pro bubeníky jako stvořený.

Ačkoliv se i v pátek večer stahovala mračna a začátek produkce dokonce doprovázel déšť, nakonec se z toho vyklubal večer opravdu velmi vydařený. Zahájila jej kapela Kiks brass s průřezem popové hudby a známých hitů. Následovala opravdová legenda mezi moravskými kapelami. S kontem 40 let v hudební sféře dorazila do Holešova rocková skupina Argema, která přilákala velkou spoustu svých příznivců.

V sobotu na příjemnou atmosféru navázala kapela Showband Pavla Březiny v čele s neúnavnou a temperamentní zpěvačkou Monikou Březinovou. Kapela se nechala publikem natolik vyhecovat, že svůj koncert ke spokojenosti všech protáhla na dvojnásobek vyhrazeného času.

Na své si přišli také příznivci dechovky a cimbálovky. Celá sobota byla totiž díky programu na náměstí věnovaná folklóru. Více zde: https://www.holesov.cz/4125-sobotni-folklorni-den-s-kacenim-maje.html

Ke Dnům města pak neodmyslitelně patří také Big Band Holešov. Ani letos si jej nenechali ujít milovníci swingu a jazzu, ale také hitů současnosti. Sólistka Petra Kuciánová se například vyšvihla písní Skyfall od Adele. Své kvality ale předvedli všichni členové tohoto holešovského tělesa, díky kterému jsme si mohli užít tradiční dopolední matiné. Děkujeme za to.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star