Hlášení městského rozhlasu 12. – 13. 6. 2024

Asociace školních sportovních klubů, zapsaný spolek, pořádá ve dnech 12. až 13. června „Republikové finále v atletickém čtyřboji“ pro mladší a starší žactvo základních škol. Akce se koná na Městském stadionu Míru vždy od 10,00 do 14,00 hodin. Občané města jsou zváni rovněž Atletikou Holešov, Městem Holešov, pořadatelskou 2. základní školou i dalšími organizátory k návštěvě největší školní sportovní akce, pořádané v našem městě v tomto roce. Přijďte fandit našim holešovským závodníkům a povzbudit všechny mladé atlety.

 

Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie. A to ve čtvrtek 13. června od 7,30 do 15,00 hodin. Vypnutím el. energie bude omezena část ulice Květná, část ulice U Kasáren, Větřák a část ulice Zlínská. Dále pak v pondělí 17. června od 7,30 do 13,00 hodin, kdy bude vypnutím el. energie omezena část ulice Sadová. Podrobnosti o přerušení dodávek elektrické energie najdete na úřední desce města Holešova.

 

Vlastivědný kroužek Holešov zve na vycházku za pamětihodnostmi obce Lukoveček, která se uskuteční v sobotu 22. června pod vedením archeologa Jiřího Janála. Sraz zájemců je v 8,15 hodin u obecního muzea v Lukovečku. Do základního obsahu vycházky bude patřit návštěva obecního muzea a prohlídka památek místního významu v obci. Pro pohybově zdatnější bude program rozšířen také o návštěvu vzdálenějších přírodních zajímavostí.

 

Až do soboty 31. srpna tohoto roku si můžete ve studovně Městské knihovny Holešova prohlédnout výstavu nazvanou „Úcta k Panně Marii – svaté obrázky, poutní místa“ autora Tomáše Krejčího. A až do listopadu můžete na zámku v Holešově spatřit výstavu, která se věnuje poslednímu šlechtickému rodu, jenž vlastnil holešovské panství. Výstava nese název „Wrbnové. Konec starých časů“.

 

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star